Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+6
Vlk
Ouk
Leonardo
Joker
Amaroth
Zikm0
10 posters

    Styl eventů.

    avatar
    Zikm0
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 23

    Styl eventů. Empty Styl eventů.

    Příspěvek  Zikm0 Mon Mar 11, 2013 6:11 pm

    Takže, dnes jsem byl svědkem dalšího z mnoha PvE eventů, kde kreatury tupě naběhnou a klidně i banda zelenáčů je rozstřílí.
    Napadá mě, proč se vlastně PvE eventy dělají? Proč nedáte lidem východisko, že se budou muset opravdu zamyslet, začít jednat, dělat pasti a tak? Protože toto nikam nevede, budeme tupě vraždit PvE drakonidy, a nic. Z takových eventů se automaticky už odhlašuji, a asi nejsem sám koho to nebaví.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Amaroth Mon Mar 11, 2013 6:17 pm

    Nedělá mi problém jet emotový event. Pro pár hráčů. Ale pakliže se eventu zúčastňuje více jak řekněme 10 hráčů, jinak to nemá moc cenu, protože pak každý čeká na reakci na svůj emote půl hodiny a je to ještě větší nuda než když tam stojí a točí spelly. Úroveň obtížnosti už je věc druhá.
    avatar
    Zikm0
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 23

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Zikm0 Mon Mar 11, 2013 6:42 pm

    No, nemyslel jsem zrovna emotový event, i když vlastně jo, ale nemyslím tím emotový boj. Spíš nechat lidi se zamyslet a postavit pasti, katapulty, udělat trochu epičtější bitvu, luky, šípy, katapulty... Místo toho aby skupinka 20 lidí vyběhla, pozabijela, v noci si zasouložila a druhej den v pohodě všichni tančili a smáli se.
    Joker
    Joker
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Ragnor
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 111

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Joker Mon Mar 11, 2013 6:49 pm

    Ano Zikmo... o tohle se tu snažím kdo ví jak dlouho. Nechal jsem stavět katapulty. Stroje, které mají vpředu stěnu z nějaké oceli nebo čehokoliv a tlačí se vpřed. A nic... Další důvod PvE eventů je... řekněme na rovinu malá účast GM. Nevím, kolik jich je momentálně v týmu, ale normálně je online tak 2 GM. Dále samozřejmě, ale souhlasím i s Amarothem. Dělat Emot event pro více, než deset hráčů je katastrofa. Ake ti už by jsme se to mohli o tomhle bavit do aleluja.
    avatar
    Zikm0
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 23

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Zikm0 Mon Mar 11, 2013 6:55 pm

    Takhle, v jedné věci tě chápu, ale v druhé si hovorově "sereš do huby". Pamatuju na jeden eventík, kde se jednalo u ohně co dál, s Dammianem jsem tam přišel a navrhoval útok z moře, protože váš nápad že se prostě zaútočí byl jasnou předzvěstí PvE eventu. Všichni mě inRP odpálkovali, i ty, že to je nesmysl. Zanedlouho jsem dostal RP bod za to že jsem byl "jedinná přemejšlející postava na eventu". Vždy jsem se snažil PvE vyhnout, a budu se o to snažit pořád, ale s tou neaktivitou se shodneme, ale asi to je i tím že většina GM dělá na tom co bude 1.4. Smile
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Leonardo Mon Mar 11, 2013 7:01 pm

    I uvnitř PvE eventu se dá udělat Emote souboj - hromadný, kdy se zkrátka zastaví mobky a GMko zaemotí, že začnou sesílat kouzla a pouze se výjmenuje pár hráčů, kteří to schytají. Druhá strana si zase může zaemotit, že nabije katapulty a udělá pár hromadných kouzel, při kterých padne pár drakonidů přes .die a opět se to zaemotí, potom se dál může jet PvE.


    Osobně bych řekl, že by to šlo provést, takže souhlasím se Zikmem, akorát by to chtělo opravdu oznámit a naplánovat s GM, aby věděli, co vše máme k dispozici a podobné.


    Naposledy upravil Leonardo dne Mon Mar 11, 2013 7:13 pm, celkově upraveno 2 krát
    Joker
    Joker
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Ragnor
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 111

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Joker Mon Mar 11, 2013 7:05 pm

    No jasně. To zase chápu, že mají spoustu práce. Ale od moře zaútočit nešlo už jen z toho důvodu, že jsme neměli loď. -.-
    Ouk
    Ouk
    Místní
    Místní


    Postava : Jeremias (Jerek) Bölcs
    Povolání : Vlkodlak, ex-zástupce starosty
    Počet příspěvků : 26
    Věk : 28

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Ouk Mon Mar 11, 2013 7:32 pm

    I já jsem se účastnil eventu. Raději bych se popisování toho eventu vyhnul, protože jsem nerad neslušný.
    Dovolil bych si ale říct, že hraní postrádalo RP logiku a ono předčasné ukončení to ještě dodělalo. V tomto ohledu tedy souhlasím se Zikmem.
    Na druhou stranu je pravda, že s kvantem hráčů se opravdu souboj RPit nedá. Řešením by možná bylo právě rozdělení hráčů na "fronty" o max 10 lidech. Můžou být lučištníci, frontální útok, partyzánský způsob boje, nebo třeba i někdo, kdo shání pomoc a plní nějakou zvláštní misi. Domnívám se, že takové RP by bylo i pro hráče přípustnější a mnohem zábavnější.
    Nezáleží to ovšem jen na GMs a jejich schopnosti plánování.
    Stojí to (podle mého názoru) na domluvě mezi hráči a týmem. Jak znám GM tým, v tomhle ohledu bude bezpochyby ochotný Smile
    Vlk
    Vlk
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Bruglir zvaný "Medvěd", Magdaléna, Bonifác
    Počet příspěvků : 43
    Věk : 30

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Vlk Mon Mar 11, 2013 7:39 pm

    Za dnešní event se omlouvám. To jak proběhl byla také hlavně moje chyba. Nedomluvil jsem se nijak blíže s gmky a pouze to napsal na forum očekávajíc že s tím bude počítáno. Nehledě na to že plány byly lehce jiné a já je potopil svou reakcí v chaosu :X Neměl probíhat až takhle čistě PVE.
    Arr
    Arr
    Domorodec
    Domorodec


    Počet příspěvků : 94
    Věk : 26

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Arr Mon Mar 11, 2013 9:05 pm

    V této věci se mě zase zamlouval přístup Deusna. Když bylo dost hráčů, jednoduše je nechal emotit a pak zastavil RP. Udělal reakci on a tak se jelo dál.

    Ještě dodatek k tomu eventu dneska. Taky mě trochu naštvalo rozdělování zrnění. Po eventu si lidi dál eRPili a GM si obletovala hráče a házelo jim debuff "Zlomená ruka" v tu dobu mělo zlomenou ruku velké procento hráčů. A to i ti, kteří se do boje třeba vůbec nezapojili. Když už si řeknete, že jim prostě nedovolím odejít jen tak, tak se zeptejte kdo padnul v boji, nebo bojoval a prostě jim tam něco picnu a né že si obletím tábor a koho uvidím, tomu zlomím ruku. Ono to totiž dokáže celkem zhoršit i RP. Například když jsme tam eRPili po onom boji a mluvili s trollem, na jendnou se třem z nás objevil debuff "Zlomená ruka". Jeden z nás to nejspíš pojal s humorem a napsal tento say... "Sakra, mám zlomenou ruku. Ani jsem si toho nevšiml". Ano, toto se fakt stalo a já sám se přiznám, že jsem tento debuff ignoroval, jelikož jsem jeden z těch, kteří nebojovali.
    Nordinus
    Nordinus
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Loaran / Nordinus
    Povolání : Druid drápů / Mág arkány
    Rasa : Tauren
    Počet příspěvků : 350
    Věk : 28

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Nordinus Mon Mar 11, 2013 9:19 pm

    Deusnovy eventy vynikaly právě faktem, že byl schopen téměř sám a rychle vyhodnocovat emoty v zajmavých a nijak jinak než logicky nevyřešitelných situacích a tak se tyto "emote" eventy ve více než 20ti hráčích nestávaly nudnými. Nevím čím to je, ale tento způsob u většiny nynějšího teamu nefunguje (především ta rychlost =D ). Jsou tu dvě možnosti - buďto zvýšit četnost GMek na eventech, nebo nechávat eventy probíhat ve stylu PvE. Osobně jsem určitě pro první možnost, především při větších eventech. Ovšem pokud je přítomno pouze jedno GM, pak je tahle situace dost náročná.
    Musíme si uvědomit, že jste jednou provždy na RP serveru a tudíž by eventy měly probíhat v tomto stylu. Nejsem proti občasnému PvE, ale to bych nechal spíše na organizaci hráčů s pouhým GM dozorem. Toť můj názor Smile
    zinlok
    zinlok
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Arrelas Armear
    Povolání : Paladin
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 118
    Věk : 29

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  zinlok Mon Mar 11, 2013 9:36 pm

    *facepalm* A opět!*facepalm* To jako opravdu? To že někdo na eventů nepřemýšlí no jo to je pravda to už je pravda už nějakej ten měsíc,půl rok atd...

    Ale já fakt nedokážu vrtět hlavou co se tady děje a co se vymýšlí za ptákoviny. Osobně jem zažil užasné RP-PVP souboje PVE-RP a čistě RP ale tady je to chaos občas i stěmi GMky. Jsem hráč který má hodně rád military rp. Deusnovi eventy byli dobré užasné kombinování RP prvků a i PVE ale co si budem povídat ten deusn dával víc šancí než ted při dragonitech a když už na nás poslal něco velkého tak sice kosti lítali sem a tam křupali a hlavy hořeli tak se více méně nějak ke konci dopracovalo a hrdinové sice rozsekaní jak suši ale stím dobrým pocitem který prostě baví. To co je na mythii jsou těžko reprezentativní eventy, eventy které ještě za něco stojí jsou ty občasné opravdu čistě RP.

    Ale což to řiká člověk co jednou jen za pomocí RP roll systémového boje udělal 4-5 hráčům 10 hodinovej event. Very Happy (a něco vám řeknu ke konci ze mě byl magor)
    Nordinus
    Nordinus
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Loaran / Nordinus
    Povolání : Druid drápů / Mág arkány
    Rasa : Tauren
    Počet příspěvků : 350
    Věk : 28

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Nordinus Mon Mar 11, 2013 9:43 pm

    Přesně! Musím se omluvit GM teamu, za následující slova, ale většina (podotýkám většina, né všechny) eventy jsou jenom slabým odvarem toho, co by se z nich dalo vymáčknout. Z nynějších eventů nemám žádný konečný pocit... žádnou radost z dosaženého výsledku... žádnou radost z kořisti...
    Pokud toho chcete dosáhnout, nemůžete začít ničím jiným, než čístě RP eventy. A to především pro ty, kteří si je chtějí vychutnat plnými doušky. Chce to jen několik GMs na dohled, dobrou organizaci a nápad s alespoň jednoduchou zápletkou, která po vyřešení nabídne hráčům hezký pocit z dobře odvedené práce Smile
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Amaroth Mon Mar 11, 2013 9:58 pm

    Jak už tu naťukl zikmo, dost GM dělá na 1.4. Je tam hodně práce a někdo ji udělat musí, za sebe můžu říct že 6-8hodin čistého času práce denně pro mě není vůbec výjimka.

    Kdo pamatuje mé eventy ví, že jsem se vždy snažil kombinovat emoty a PvE co to šlo, ale co si budeme namlouvat, sranda to všechno stíhat to rozhodně není. Byl bych rád, kdybyste ve věci stížností na provedení konkrétních eventů vedených konkrétními GM kontaktovali Radu nebo rovnou mě, určitě společně najdeme nějaké řešení, jak zaplácnout chyby a situaci zlepšit.

    K dnešnímu eventu, byla velmi důležitá porada GMT, bylo nutno vyřešit pár věcí, které prostě bohužel nemohly moc čekat. Proto byla uspořádána navzdory tomu, že Horda plánovala další event, za což se omlouváme, jinak bych se třeba i já zase zjevil a tentokrát jako GM Wink.

    Á ještě EDIT: Co se týče zranění, ta by se měla řešit tím, že GM je v raidu s hráči a rozdává debuffy podle smrtí. Pokud to někdy bylo jinak a někdo dostal debuff neoprávněně - ozvěte se, že jste vůbec nebojovali. Opět, možnost jít za Radou nebo rovnou za mnou.
    Ouk
    Ouk
    Místní
    Místní


    Postava : Jeremias (Jerek) Bölcs
    Povolání : Vlkodlak, ex-zástupce starosty
    Počet příspěvků : 26
    Věk : 28

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Ouk Mon Mar 11, 2013 11:29 pm

    Amaroth napsal:Jak už tu naťukl zikmo, dost GM dělá na 1.4. Je tam hodně práce a někdo ji udělat musí

    To je bezpochyby pravda, ale na druhou stranu je potřeba zajistit, aby se k tomu 1.4. vůbec nějací hráči dostali. Tím chci říct, že pár podobných RP by mohlo hráče úplně odradit RPení eventů.
    Pevně věřím že se vždy nějaké GM najde, aby na event dohlédlo.

    Co se týče Deusna a celého předchozího týmu obecně. Musím zpětně ocenit ten respekt, jaký k němu hráči (za časů kdy jsem hrál) měli. Polopaticky řečeno: Deusn řekl umřeš, tak prostě umřeš.
    Ty jmenované eventy opravdu nutili zamýšlet se a vžívat se do role. A právě o hraní role nám jde. Neusnadňujte nám to, nechte nám hrát svou postavu Smile
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Zara Mon Mar 11, 2013 11:56 pm

    V tomhle asi většině hrát do noty nebudu... osobně se tak nějak vracím ke svým RP začátkům, které mě bavily mnohem víc a PVE si vyloženě užívám, protože má akci, jakou mi emoty nemohou nabídnout. Mimo to mnohdy se právě díky PVE dostanete do tak absurdních situací, že by to ani Deusn nevymyslel. Smile Takže jen takové postřehy...
    - Víc GM na eventu neznamená lepší event. Někdy je to právě naopak... když je GMek na eventu víc, než je nutné minimum, nudí se a dělají kraviny. Osobně, když už dělám event, tak raději sama, případně s asistencí GM, které je v pozici hráče a jen mi říká, co hráči tam někde dělají, když zrovna připravuji něco jiného o kus dál. Na útok drakonidů jedno GM bohatě stačí. Dvě jsou lepší, ale tři už jsou moc.
    - Fakt, že jsme na RP serveru ještě neznamená, že neumíme PVE, ne? Nemusíme přeci stát na místě proti mobovi a bojovat slovy... Kam se poděla akce? Smile Já třeba na eventy, které jsou čistě emotové, prostě nechodím. Pro mě jsou to tři hodiny nudy...
    - Ano, hodně GM dělá na 1.4., přesto se snažíme Vám dělat podporu i zde. Řekla bych, že 2 GM online na nějakých 30 hráčů je dostačující počet... Při více než dvojnásobném počtu hráčů sem to stíhala i sama (ale je fakt, že herní postavu sem si založila až po cca 6ti týdnech GMkování).

    Ale to bylo obecně... na dnešním eventu jsem nebyla, pracovala sem na něčem jiném. Káždopádně díky za postřehy a upřímně bych takovýto souhrn "pro a proti" uvítala při každém eventu. Klidně do PM. Vždy je co zlepšovat a bez kritiky to nejde. Smile
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Amaroth Tue Mar 12, 2013 8:25 am

    Zara napsal:- Ano, hodně GM dělá na 1.4., přesto se snažíme Vám dělat podporu i zde. Řekla bych, že 2 GM online na nějakých 30 hráčů je dostačující počet... Při více než dvojnásobném počtu hráčů sem to stíhala i sama (ale je fakt, že herní postavu sem si založila až po cca 6ti týdnech GMkování).
    Dragon approves. Byl jsem na tom velmi podobně Wink. Snažíme se na vás nezapomínat, ale třeba já coby jediný noggiter v týmu prostě nemám prázdniny na výlety do hry když to tak řeknu. A i kdybych měl k ruce někoho 2., byl by mi jako pomocník beztak k téměř ničemu, z řady důvodů. Každopádně podoba eventů, jejich frekvence a GM podpora se řešila včera na poradě, víme, že tu je problém a snažíme se najít nějaké jeho řešení.
    Joker
    Joker
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Ragnor
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 111

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Joker Tue Mar 12, 2013 11:02 am

    Z mého pohledu by to šlo vyřešit jednoduše. Sice je to náročnější na váš GMT, ale podle mě by bohatě stačilo, kdyby se megalomanský raid rozdělil na příkladně 3 části. Prostě skupinky po 10 lideh a to by si už GM dle mého bez problémů uhlídalo. Kdyby spolu i ty GM komunikovali ať už přes skype nebo jakkoliv. Konec konců i kdyby nekomunikovali tak dobře. Odpovídalo by to "zmatku a chaosu" v bitvě. A ani by tam nemuseli být GM, ale bohatě by stačilo na tu jednu skupinku třeba ST. Event by byl pak pro každého zábavnějším, nečekalo by se dlouho a za použití opravdových RP tahů, jako například použití katapultu, co seveřani stavěli atd. by šlo vše rychleji.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Amaroth Tue Mar 12, 2013 6:14 pm

    K poslednímu eventu máte vyjádření zde.:
    https://rp-mythia.forumczech.com/t1058-problem-s-eventem-113#11214
    Tím považuji tohle konkrétní téma za uzavřené. K tomu, jak obecně řešit eventy, klidně pište dál, téma lockovat nebudu.

    Sponsored content


    Styl eventů. Empty Re: Styl eventů.

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 8:40 am