Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+8
Horandel
Noriel
Nordinus
PotatoTentacle
Tanaristrasz
Thrax
Amaroth
Leonardo
12 posters

    Obávané téma - RP kill.

    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Obávané téma - RP kill. Empty Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Leonardo Sun Mar 17, 2013 6:02 pm

    Zdravím,
    zde je pár postřehů, které jsme s Caswalonem si dovolili sepsat na téma RP kill. Rozdělili jsme to do jednotlivých bodů:

    -Klady RP killu
    Spoiler:

    -Negativity RP killu.
    Spoiler:

    -Kdy přijímat RP kill dobrovolně ?
    Spoiler:

    -Kdy dávat RP kill ?
    Spoiler:

    RPení po RP smrti.
    Spoiler:

    Na závěr bych dodal, že toto téma sepisovali dva na sobě nezávislí autoři, sepisovali jsme to opravdu dobrovolně, jelikož docela dost lidí o to mělo zájem. Budeme rádi za jakékoliv postřehy a doufáme, že si tyto jednotlivé body pročtě co nejvíce lidí a možná se něco přiučí.


    Naposledy upravil Leonardo dne Sun Mar 17, 2013 8:28 pm, celkově upraveno 4 krát
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Amaroth Sun Mar 17, 2013 8:06 pm

    Moc pěkné, snad jen smutné v tom, kolik lidí by si tohle potřebovalo přečíst a zamyslet se nad tím.

    Ale to dělení textu na řádek-půlřádek-řádek-půlřádek-řádek-půlřádek je naprosto příšerné a hodně špatně se to čte Very Happy. Přestaňte dělat za snad každým souvětím odsazení na další řádek, 90% těch odsazení by zasloužilo smazat a zbylých 10% doplnit ještě jedním, aby se z toho udělalo oddělení dvou odstavců. Tohle se čte opravdu blbě Wink.
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Leonardo Sun Mar 17, 2013 8:13 pm

    Amaroth napsal:Moc pěkné, snad jen smutné v tom, kolik lidí by si tohle potřebovalo přečíst a zamyslet se nad tím.

    Ale to dělení textu na řádek-půlřádek-řádek-půlřádek-řádek-půlřádek je naprosto příšerné a hodně špatně se to čte Very Happy. Přestaňte dělat za snad každým souvětím odsazení na další řádek, 90% těch odsazení by zasloužilo smazat a zbylých 10% doplnit ještě jedním, aby se z toho udělalo oddělení dvou odstavců. Tohle se čte opravdu blbě Wink.

    Já vím, omlouvám se. Něják špatně se to překopírovalo, nechápu proč... zkusím to upravit. Smile

    EDIT: Opraveno.
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Thrax Sun Mar 17, 2013 8:38 pm

    Moc pěkné, ale škoda, že většina hodně lidí vidí negativa více než pozitiva.
    Faktem ale je, že hrdinou se člověk (Nebo cokoliv jiného) stane až po smrti. Může se stát symbolem nebo prostě ''tím, kdo to zaRpil tak dobře.''
    Ale jak říkám... když máš skapat, tak skapej epicky! Snad nejvíce RPK se rozdávalo u Deusna a tam opravdu platilo to, že kdo je hloupej, ten na to doplatí. Vzpomínám si na orka, co naběhnul na gigantickýho gnolla a hnedka tu byl emot *gnoll zvedne ruku do vzduchu, napřáhne se a jedním sekem zarazí svoji sekeru do orkovy hlavy.*

    JInak, opravdu hezký článek, jen je škoda, že není o něco delší. Very Happy
    Tanaristrasz
    Tanaristrasz
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Tanar - Černý krystal
    Povolání : Nesmrtelný.
    Rasa : Krvavý elf
    Počet příspěvků : 213
    Věk : 27

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Tanaristrasz Sun Mar 17, 2013 9:02 pm

    A co má EPIC DEATH Dengeamona? Very Happy To sem byl ješte maniak LotRa a chtěl sem zemřít jako Boromir Very Happy
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Amaroth Sun Mar 17, 2013 9:09 pm

    Já když tak o tom přemýšlím tak žádná z mých postav nikdy nepadla ve smyslu že jsem ve hře něco zjebal/někdo mě dostal a byla to taková situace, kdy mi někdo ten RPK fakt chtěl dát. Když už se mi něco stalo, bylo to jen zranění, které se dalo časem rozchodit Oo. Všechny RPK jsem si dal stylem "napíšu na fóru, že té a té postavě se stalo to a to když zrovna dělala to a to" a tím všechno skončilo. Ale také jsem nikdy nikoho nezabil, pokud za mnou sám nepřišel a dopředu nebylo OOC domluvený, že ho zlikviduju. Jde to i bez RPK, téměř všechno a téměř vždy. Ale někdy to nejde nebo druhá strana tom RPK trvá. Pak je na čase se zamyslet nad tím, jaké máte SKUTEČNÉ důvody tomu druhému nevyhovět a ten RPK nepřijmout. Většinou jsou totiž zcela nízké a zanedbatelné Wink.
    PotatoTentacle
    PotatoTentacle
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Dead
    Povolání : Zdravotník
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 310
    Věk : 27

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  PotatoTentacle Sun Mar 17, 2013 9:15 pm

    Vy, vážený sire jste mi opět dodal chuť něco vymyslet.
    A ne jen to, dokonce se i zamyslet kde byla chyba, jak jsem chybu udělal a jak jí napravit.
    Hlavně je pravdou "co dělat po RPK". Sám jsem nevěděl.. teď už asi vím.
    Děkuji.
    Nordinus
    Nordinus
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Loaran / Nordinus
    Povolání : Druid drápů / Mág arkány
    Rasa : Tauren
    Počet příspěvků : 350
    Věk : 28

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Nordinus Sun Mar 17, 2013 9:31 pm

    Ehh... Já osobně RP killy vážně nemám rád. Sám jsem ještě žádný nedostal a taky tomu přizpůsobuju svůj styl hry, který je dost, dost opatrný. Jsem na svoje postavy prostě dost vázanej a těžko bych RP kill snášel. Nevím, hlavně by mi dělala problém ztráta všech kontaktů a známostí... Vše by se muselo RPit od znova. Ale jak říkám, to je jenom můj osobní přístup k věci Smile
    Noriel
    Noriel
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Kdo je má počítat.
    Rasa : Noční Elf
    Počet příspěvků : 93

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Noriel Sun Mar 17, 2013 9:45 pm

    Já například furt nevím, co zlého na RPK každý vidí. Naopak... Já musím nutit lidi, aby mi dali RPk. Very Happy Všechny mé RPK (2? Možná 3) byli vynucené. Žádná z těch postav nebyla jednorázovka. Takže... RPK není konec světa. Wink Ale mám pocit, že teď, od té doby co neloguje Lodar se RPK nedávají, zatím.
    Jinak moc hezky napsáno. Very Happy
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Amaroth Sun Mar 17, 2013 9:56 pm

    Nordinus napsal:Ehh... Já osobně RP killy vážně nemám rád. Sám jsem ještě žádný nedostal a taky tomu přizpůsobuju svůj styl hry, který je dost, dost opatrný. Jsem na svoje postavy prostě dost vázanej a těžko bych RP kill snášel. Nevím, hlavně by mi dělala problém ztráta všech kontaktů a známostí... Vše by se muselo RPit od znova. Ale jak říkám, to je jenom můj osobní přístup k věci Smile
    A já tě tolik chtěl za Darenase jako služebníka :'( Very Happy. A že jsem se snažil! I Lynnë jsem kvůli tomu inRP urážel Very Happy!

    Jsem to co Nordinus. Dávám co nejméně důvodů,a by mě někdo skutečně chtěl vyloženě zabít a hraju opatrně, do ničeho se moc necpu. Snad výjimkou byl vždy Kaginaro, kombinace pána mečů, který prostě musí být v první linii, a nulové ochrany hrudi je až sebevražedná Very Happy. Tam nemám na výběr, ale i tam se dá dělat kompromis Razz. Prostě nebojovat, nebojovat, držet se v klidu, řešit to mírově a když to mírově nejde tak až pak se vrhnout do boje a pak už s maximální vervou. Za sebe vím, že nerad ukončuju RP svých postav smrtí a nerad se s nima úplně loučím, takže raději žiju a nechávám žít Smile.
    Horandel
    Horandel
    Domorodec
    Domorodec


    Počet příspěvků : 97
    Věk : 35

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Horandel Mon Mar 18, 2013 5:58 am

    Noriel napsal:Já například furt nevím, co zlého na RPK každý vidí. Naopak... Já musím nutit lidi, aby mi dali RPk. Very Happy Všechny mé RPK (2? Možná 3) byli vynucené. Žádná z těch postav nebyla jednorázovka. Takže... RPK není konec světa. Wink Ale mám pocit, že teď, od té doby co neloguje Lodar se RPK nedávají, zatím.
    Jinak moc hezky napsáno. Very Happy

    Protože lidi si uvědomujou že na druhý straně taky sedí hrátč kterýho by ten RP kill mrzel tak jsou opatrný a snažej se ho nedávat Smile
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  dmd074 Mon Mar 18, 2013 1:53 pm

    Noriel napsal:Já například furt nevím, co zlého na RPK každý vidí. Naopak... Já musím nutit lidi, aby mi dali RPk. Very Happy Všechny mé RPK (2? Možná 3) byli vynucené. Žádná z těch postav nebyla jednorázovka. Takže... RPK není konec světa. Wink Ale mám pocit, že teď, od té doby co neloguje Lodar se RPK nedávají, zatím.
    Jinak moc hezky napsáno. Very Happy
    To já za svoji "kariéru" dostal tolik RPK že jsem to po 9 přestal počítat a to jsem nikoho nutit nemusel Very Happy
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Leonardo Mon Mar 18, 2013 3:49 pm

    Tak třeba mě osobně by RP kill vadil podle situace. Na WoWku jsem dostal jeden, po 40 played dnech, vlastně jsem čekal, že to příjde dříve, byla to moje hlavní postava za kterou jsem měl odRPený téměř všechno. S RP killem jsem polovičně souhlasil. Akorát jsem toho názoru, že pokud má postava umřít a má už ve světě něco nahráno, tak po ,,slušném" RP killu, aby opravdu neumíral na následky selhání srdce a podobných (není-li to trest). Nechat hráče rozloučit se s postavou, kdy například naběhne do kostlivců a ještě je chvíli seká, čímž zachrání své spolubojovníky. Ideálně pak nechá tělo na zemi, aby mohl dostat řádný ,,seveřanský" pohřeb, při kterém se naloží na loďku, poleje olejem a uprostřed moře zapálí. Smile
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Thrax Mon Mar 18, 2013 5:31 pm

    Taky zrovna nedávám rád Rpk, ale když se musí, tak se.musí.

    K smrti... Já si epickou smrt představuji jako obětování se pro záchranu jiných, zuřivý boj proti veliké přesile a následný pád nebo objevení se v te nejpotřebnější situaci a záchrany lidí.
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Zara Mon Mar 18, 2013 8:07 pm

    Osobně RP killy ráda nemám... Nevadí mi, když sem tam nějakej padne, ke hře to patří. Ale nesmí se to házet bezmyšlenkovitě jak sociální dávky.

    Osobně přijímám RP kill na kteroukoliv postavu a prakticky kdykoliv, protože se na to dívám jako na další možnost RP. Ale... pořád mi připadá zábavnější RPit dlouhodobá zranění, než smrt. Smile
    Dex120
    Dex120
    Trosečník
    Trosečník


    Postava : Marguel
    Povolání : Mág
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 10
    Věk : 40

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Dex120 Mon Mar 18, 2013 8:46 pm

    Dlouhodobá zranění fajn, ale když má postava zlámané obě nohy, je to na dlouho, kdo by to hrál? Kolečkové křeslo není *směje se* skákat o berlách, to může být zajimavé, ale kdo vydrží měsíc ve hře jen poskakovat o berlách (dvou klaccích). Taková postava se podle mě přesouvá na druhotnou a už není pro hráče tak zajimavá.
    Toren
    Toren
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 31

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Toren Mon Mar 18, 2013 8:58 pm

    Dex120 napsal:Dlouhodobá zranění fajn, ale když má postava zlámané obě nohy, je to na dlouho, kdo by to hrál? Kolečkové křeslo není *směje se* skákat o berlách, to může být zajimavé, ale kdo vydrží měsíc ve hře jen poskakovat o berlách (dvou klaccích). Taková postava se podle mě přesouvá na druhotnou a už není pro hráče tak zajimavá.
    Pod to se podepisuji.
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Leonardo Mon Mar 18, 2013 9:00 pm

    Ono to většinou není ani měsíc, pokud si umíte najít léčitele, který to s vámi pravidelně bude RPit, tak nevidím důvod, proč ,,pajdat" už po týdnu s tím, že po 2 týdnech už to bude plně vyléčené.
    A je to občas i sranda, když je s kým RPit. Smile Very Happy

    To si ještě troufám říct, že jsem měl RP zranění více, než většina komunity. Very Happy
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  dmd074 Mon Mar 18, 2013 9:09 pm

    Náhodou RP smrt je někdy docela dobrá příležitost hlavně když máte ským RPit např. Jsem jednou RPil žoldnéře trpaslíka ,kterýho si najal jeden černokněžník jako ochranku při zbírání různej "srajd" v lese postupem času z nich byla sehraná dvojka ,která různě cestovala po Azerothu nakonec pajzl při jednom z výzkumů čaroděje chcípl a ten ze žalu uvěznil duši trpaslíka do kamene duší přes ,kterej spolu komunikovali (nevím jestli je to vůbec možný ,ale byla to prdel Very Happy a dobrý RP hlavně zábavné)
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Amaroth Mon Mar 18, 2013 9:10 pm

    Leonardo napsal:Ono to většinou není ani měsíc, pokud si umíte najít léčitele, který to s vámi pravidelně bude RPit, tak nevidím důvod, proč ,,pajdat" už po týdnu s tím, že po 2 týdnech už to bude plně vyléčené.
    A je to občas i sranda, když je s kým RPit. Smile Very Happy

    To si ještě troufám říct, že jsem měl RP zranění více, než většina komunity. Very Happy
    A já zase pod tohle. Spoustu zranění lze alespoň částečně vyřešit léčením, obzvláště, pokud se vám to prostě nechce RPit. Spíše jsou tu problematická trvalá poškození postavy, jako třeba vyříznutý jazyk, useknutá ruka apod. Tato zranění nelze moc vyléčit a třebaže postava přežívá, smysl ji hrát už kolikrát ne. Pokud chci hrát postavu bez ruky, rovnou si ji bez ruky založím. Chtěl bych tedy ještě jen dodat, abyste se snažili nedávat zranění s trvalými následky. To už raději rovnou RPK, protože jinak je dost pravděpodobné, že si ho ten daný hráč nakonec otráveně dá sám.
    Tanaristrasz
    Tanaristrasz
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Tanar - Černý krystal
    Povolání : Nesmrtelný.
    Rasa : Krvavý elf
    Počet příspěvků : 213
    Věk : 27

    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Tanaristrasz Mon Mar 18, 2013 9:13 pm

    dmd074 napsal:uvěznil duši trpaslíka do kamene duší přes ,kterej spolu komunikovali (nevím jestli je to vůbec možný ,ale byla to prdel Very Happy a dobrý RP hlavně zábavné)

    Já si uvěznil Tanarovi duši do krystalu a těd momentálně komunikuji s Caswalonem a dost mu lezu na nervy. Takže možné to je. Smile

    Sponsored content


    Obávané téma - RP kill. Empty Re: Obávané téma - RP kill.

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 9:41 am