Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+2
Tattoo
Deusn
6 posters

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Deusn
    Deusn
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Hobaar / Zakarr (možná)
    Povolání : Nekromant Vyvrhel / Ogří bojovník (možná)
    Počet příspěvků : 125
    Věk : 31

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Deusn Mon Nov 05, 2012 2:58 pm

    Další téma, které jsem nikdy moc dobře nechápal, bál se ho, ale přitom miloval !

    Každý přeci jednou chceme mít nějakou tu nádhernou zbraň, prsten, zbroj, se kterou budeme mít v boji s nepřítelem nějakou výhodu nebo nějaké jiné eso v rukávu.

    Jenže kde takovouhle věc sehnat ? Většinou se stává, že takovéto mocné zbraně jsou prokleté, samovolné mrcho-železnatky, nebo jinak řečeno "zlé" zbraně. (samozřejmě kdyby to do ruk dostal takový garnát jako Hobaar, Caswalon, Mennar nebo nedej bože Ard, zřejmě by z toho vzniklo něco unikátního, ale zpět k věci.)

    Přemýšlel jsem o vytvoření magických předmětů. Věcí mocnějších než ocel, schopných odolávat ohni, ledu i hromu. Stvořit něco, co otřese samotnými základy Mythie. Meč ? Helma ? Koruna ? Prsten ? Ponožky ?! Proč ne.

    Takovou věc, může vytvořit každý. Jenže ono to bez pár věcí nejde. Zkusím tu sepsat jak bych si to "asi" já představoval. Vy mi pak řekněte, zda s tím souhlasíte.

    Př. Výroba runového meče "Lovců...trolů"

    - Komponenty, které jsou třeba k stvoření

    - železo
    - poctivý a čistý kov jako - mithril, stříbro, vulkanicum, aj. látky na které si totálně nevzpomínám
    - kůže
    - drahokam spoutání aby byla síla udržena přímo ve zbrani a byla povolána na příkaz jejího pána (pokud bude dost mocný aby ji ovládl, jelikož jak všichni víme. Velké hračky, jsou pro velké kluky)
    - Během kování musí být čepel namočena v čerstvé trolí krvi, do výroby musí být přidán rozdrcený trolí zub

    - Kdo je potřebova k výrobě takové zbraně

    - Excelentní kovář (trpaslík, elf, ork nebo snad i člověk !)
    - Schopný runotepec (magický kovář - tohle může bejt zřejmě člověk, gnóm, nemrtvý, elf nebo i ork...u těch to funguje jinak já vím, ale uměj to) - kovář specializující se na vkládání run
    - Mrtvý trol - nepřítel, proti kterému tato zbraň pulzuje

    - pozn. Zbraň může udělat i průměrný kouzelník, který do zbraně vloží svou vlastní magii a naučí se dostatek o vkládání a udržování magie (čímž si nejsem 100% jistý, ale připadá mi to jako samozřejmost), jenže !!! Zbraň nebude tak efektivní a dokonalá.

    Ruku na srdce. Kdyby měl někdo runový meč, lámal by obyčejné obouručáky, které mají v Rudostřeší nebo v Runovém táboře jako suché větve. Na druhou stranu, o runovou zbroj by se zase naše meče otupovali a ohýbali.

    A teď ta nejdůležitější věc. Proč jsem to sem postnul ?

    Protože si myslím, že je možné takovouto věc udělat a chtěl bych se dohrát momentu, kdy takovouto zbraň nebo věc vytvoříme. A kdo ví, možná vytvoříme dalších pět, odstartujeme nové RP, nebo možná vytvoříme i výstroj pro drakobijce, jenž jednou povede Rudostřeší ! (žiju až moc v pohádkách, ale to je mimo pointu)

    Takže co si o tom myslíte ? SOuhlasíte nebo nesouhlasíte ? Zanechejte komentář ! Děkuju !

    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Tattoo Mon Nov 05, 2012 3:04 pm

    Upřímně, palec nahoru.
    Ohnivko
    Ohnivko
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Wooben Trinkyhand
    Povolání : Gnómsky inžinier
    Rasa : Gnom
    Počet příspěvků : 195
    Věk : 27

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Ohnivko Mon Nov 05, 2012 3:32 pm

    No, podľa mňa to je dosť možné, stačí si o niečom takom zistiť napríklad v knižnici u mágov, ako nejaké také veci spolu účinkujú a potom zahájiť zber surovín.
    Nejaké legendárky tu fakt chýbajú, heh.
    10/10 BOOM sunny

    Spoiler:
    avatar
    Anowien
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 44

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Anowien Mon Nov 05, 2012 3:39 pm

    Pravda .. myslím si, že by to bylo skvělý, kdyby se něco takovýho umožnilo Smile
    Zekusin
    Zekusin
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Jorah
    Povolání : Bývalý pán Ryšavých Vrchů
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 77
    Věk : 29

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Zekusin Mon Nov 05, 2012 3:59 pm

    Jsem rozhodně pro! I kdybych tu zbraň/zbroj nevlastnil já sám, tak jsem se Zekusinem ochotný pomoci jakémukoliv dobrodruhovi k moci. Jak ji využije? To už je potom čistě na něm, Zekusinovi bude značit, že bude mít pevné zázemí a někoho, kdo mu bude za pomoc vděčný. Very Happy
    psychous
    psychous
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Avelinia
    Povolání : Ohnivý/RUnový mág
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 159
    Věk : 31

    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  psychous Mon Nov 05, 2012 4:17 pm

    +1 deusn, +1...

    legendarky chybaju Very Happy

    Sponsored content


    Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?  Empty Re: Vytváření unikátních předmětů - Runová zbroj, magický meč ?

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 11:06 am