Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+5
Tattoo
Amaroth
Tarriana
Ardaren
Thalis
9 posters

    Zima je tu

    Thalis
    Thalis
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Thalis Lightstar
    Povolání : Chaotický kněz (Někým brán jako fanatik)
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 75
    Věk : 32

    Zima je tu Empty Zima je tu

    Příspěvek  Thalis Wed Dec 12, 2012 1:57 pm

    Tak jsem tu s dalším ujetým nápadem Very Happy

    Tentokrát jde o počasí. Možná jste si už všimli že je eventem vyhlášena teplota hluboko pod nulou, plno sněhu, ne-li vánice a lidé běhají po městě a okolí v trenkách a hodiny se vybavují venku. Pak tu slyšíme výmluvy typu "Moje postava je otužilá", nebo "Já chodim v -10 v trenkách a tričku s košem a taky mi nic neni". Je třeba si uvědomit že tady jsme na severu a zima prostě bude krutá.

    Abych se někam hnul tak zde je můj návrh:
    Vytvořit debuff pro celou mythii s názvem třeba "Mráz", který by snižoval třeba jen rychlost pohybu. Proti tomuto debuffu by pak fungovaly například pláště, které by ho rušily (musely by se upravit všechny dostupné - otravná práce) a pak některé objekty. Převážně ohýnky - ty by Debuff rušily dočasně. Můžete mi namítnout že v domu zima nebude. Opravdu? Kamenný dům, špatně těsnící okna. Jediné místo, které by mělo šanci na prohřátí by byla hospoda.

    Už vidím různé řeči proti. Nekamenujte mě, jen chci pomoct a podle mě je to dobrý nápad. Ale to jsou podle mě všechny Very Happy
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Ardaren Wed Dec 12, 2012 2:42 pm

    Osobně jsem proti. Já se třeba dozvěděl až x dní potom co sníh začal že je inRP sních. Nebyl jsem na eventech, nikde na webu to není nic... Osobně bych mráz zrušil (jsme na Mythii... Magickém ostrov), pokud by se to neudělalo celé v noggitu (což je megahodněmoc práce). Navíc tu máme spousty vychytávek. Třeba taková farma má už pár ochran proti zimě aktivních. Taktéž chřipka kterou nějaká GMka dávají. Skoro všechny rasy až na lidi a orky jsou docela chráněný.
    Elfové magií, trpaslíci a gnómové jsou na zimu zvyklí, trollové možná... Ale zase mají velmy regenerační systém těla + na poušti taky dosahují v noci stupně do mínusu. Taurové mají kožeinu na sobě, Draeneiové to samé co elfové vlastně jen v jiné podobě. Smile

    Tolik asi ode mě.
    Tarriana
    Tarriana
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Tarriana
    Povolání : Pyroman
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 134
    Věk : 30

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Tarriana Wed Dec 12, 2012 4:01 pm

    Arde, tak teď já. Mythia je na severu - proto tu dříve žili jen seveřané a lidé je až svými koloniemi vytlačili (seveřané by se nestěhovali za teplem). Mít ochrany proti sněhu nikomu nikdo nebrání. Ale věř mi že i elf může chytit chřipku,pokuď běhá bez vrchního dílu oblečení nebo chodí bosý po zmrzlé zemi (oboje jsem viděla. nelfy bych asi řešila ve whispu,taurenovi bych chřipku nehodila, a tak dále... :-) )
    Zrušit na Mythii zimu, a můžeš rovnou říci že seveřané se stěhovali za teplem, žili tady protože zde bylo teplo a schovávali se před zimou.
    Tolik asi ode mě k tomu tvému - a teď thalisův nápad.
    Osobně se mi to hodně líbí, ale asi by to dalo hodně práce - a zbývá otázka, jestli je to vůbec technicky proveditelné. :-)
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Ardaren Wed Dec 12, 2012 4:51 pm

    A ty si vem že je hráč, kterej tu nebyl (například já) logne, kouká kouká a najednou má chřipku a ani neví proč. Protože prostě je zima, ale on o ní nevěděl ani RP ani OOC.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Amaroth Wed Dec 12, 2012 4:55 pm

    Ardaren napsal:Opokud by se to neudělalo celé v noggitu (což je megahodněmoc práce)
    Jsi si jistý? Je to totiž s trochou štěstí práce na pár minut, v tom horším (a pečlivějším případě - reskinovalo by se) řekněme na den nejvýše.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Tattoo Wed Dec 12, 2012 5:19 pm

    V podstatě mi je to fuk, ale asi bych byl proti. Ard to naporsto vystihl.
    avatar
    Anowien
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 44

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Anowien Wed Dec 12, 2012 5:52 pm

    Já bych byla pro - sice v současnosti na Mythii nehraju, ale pokud se vrátím tak budu jen ráda za takovouto změnu Smile
    Tarriana
    Tarriana
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Tarriana
    Povolání : Pyroman
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 134
    Věk : 30

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Tarriana Wed Dec 12, 2012 7:19 pm

    Arde,stačí se zeptat na generalu na počasí. Já ho hlásím přibližně každou hodinu co jsem ve hře. Proč to neuděláš tak?:-)
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Ardaren Wed Dec 12, 2012 9:15 pm

    Tarriana napsal:Arde,stačí se zeptat na generalu na počasí. Já ho hlásím přibližně každou hodinu co jsem ve hře. Proč to neuděláš tak?:-)

    Jasně přijdu na server a budu se ptát na počasí když jsem se nikdy předtím nepsal. Dobrej nápad. n_n
    Tarriana
    Tarriana
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Tarriana
    Povolání : Pyroman
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 134
    Věk : 30

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Tarriana Wed Dec 12, 2012 10:22 pm

    Řeší to tvůj problém s tím že inrp ani ooc nevíš jaké je počasí. "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody" .-)
    avatar
    Konstantin
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Lord Tarindis Lerean
    Povolání : Vyšší magistr
    Rasa : Krvavý elf
    Počet příspěvků : 80
    Věk : 31

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Konstantin Wed Dec 12, 2012 11:29 pm

    Thalis napsal:Tak jsem tu s dalším ujetým nápadem Very Happy

    Tentokrát jde o počasí. Možná jste si už všimli že je eventem vyhlášena teplota hluboko pod nulou, plno sněhu, ne-li vánice a lidé běhají po městě a okolí v trenkách a hodiny se vybavují venku. Pak tu slyšíme výmluvy typu "Moje postava je otužilá", nebo "Já chodim v -10 v trenkách a tričku s košem a taky mi nic neni". Je třeba si uvědomit že tady jsme na severu a zima prostě bude krutá.

    Abych se někam hnul tak zde je můj návrh:
    Vytvořit debuff pro celou mythii s názvem třeba "Mráz", který by snižoval třeba jen rychlost pohybu. Proti tomuto debuffu by pak fungovaly například pláště, které by ho rušily (musely by se upravit všechny dostupné - otravná práce) a pak některé objekty. Převážně ohýnky - ty by Debuff rušily dočasně. Můžete mi namítnout že v domu zima nebude. Opravdu? Kamenný dům, špatně těsnící okna. Jediné místo, které by mělo šanci na prohřátí by byla hospoda.

    Už vidím různé řeči proti. Nekamenujte mě, jen chci pomoct a podle mě je to dobrý nápad. Ale to jsou podle mě všechny Very Happy

    Upřímně, je to práce jak na kostele. Tvorba debuffu zas tak složitá není, ale žádá si další patch, poté jeho nahození pro všechny hráče. Poté jeho návaznost na přítomnost objectu, to je už těžší. A nakonec jeho zrušení při equipu nějakého itemu. Osobně mi to přijde za hodně peněz, málo zábavy a nevím, zda bychom byli vůbec schopni udělat.

    Jako jednodušší se mi jeví výpis aktuálního počasí na webu plus každou hodinu formou announce přímo ve hře. Atmosféru může dokreslit nějaká hezká eventová zpráva nebo nemoc jako bonus.
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Ardaren Thu Dec 13, 2012 8:45 am

    Tarriana napsal:Řeší to tvůj problém s tím že inrp ani ooc nevíš jaké je počasí. "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody" .-)

    Jsi asi první hráčka tedy u který vím že se zeptá sama od sebe, když to nikdy předtím nebylo potřeba: Jaké je prosím počasí? Potlesk.

    Konstantin píše: Proto bych to řešil formou infa na webu plus pravidelnými announci ve hře. Hráč samozřejmě nemá povinnost sám od sebe zjišťovat počasí. Kdybych ve městě nenašel polámané stromy, asi bych se také neptal.

    Ano, to už je rozumější. S tím se dá naprosto souhlasit.
    Tarriana
    Tarriana
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Tarriana
    Povolání : Pyroman
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 134
    Věk : 30

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Tarriana Thu Dec 13, 2012 5:11 pm

    Konstantin píše: Proto bych to řešil formou infa na webu plus pravidelnými announci ve hře. Hráč samozřejmě nemá povinnost sám od sebe zjišťovat počasí. Kdybych ve městě nenašel polámané stromy, asi bych se také neptal.

    Proti tomuto nic nemám,já rosničku dělám pravidelně ve hře a kdyby byla možnost dávat to i na web,tak by to bylo skvělé.
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  dmd074 Thu Dec 13, 2012 5:15 pm

    Možná by stačil jen topic "Počasí" Idea
    Thalis
    Thalis
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Thalis Lightstar
    Povolání : Chaotický kněz (Někým brán jako fanatik)
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 75
    Věk : 32

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Thalis Thu Dec 13, 2012 10:42 pm

    Zřejmě by to bylo asi nejlepší jak říká Konstantin. Info na webu + občasné hlášení ve hře. Je pravda že můj nápad by byl plno práce...

    K tomu co tvrdíš ty Arde. Byl jsi někdy v poslední době venku? Víš jaký teď panujou mrazy? (Ve chvíli kdy tohle píšu je -6°C) Vem si počasí od nás a vynásob ho nehostiností severu. A neříkej mi, že hráči, kteří ví kde se Mythie nachází budou pevně věřit tomu, že když je venku 10cm sněhu, mrzne až praští, že na serveru rostou kytičky a sluníčko pálí o 106... No a to je konec spamu ode mě Smile
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Ardaren Thu Dec 13, 2012 11:06 pm

    Thalis napsal:Zřejmě by to bylo asi nejlepší jak říká Konstantin. Info na webu + občasné hlášení ve hře. Je pravda že můj nápad by byl plno práce...

    K tomu co tvrdíš ty Arde. Byl jsi někdy v poslední době venku? Víš jaký teď panujou mrazy? (Ve chvíli kdy tohle píšu je -6°C) Vem si počasí od nás a vynásob ho nehostiností severu. A neříkej mi, že hráči, kteří ví kde se Mythie nachází budou pevně věřit tomu, že když je venku 10cm sněhu, mrzne až praští, že na serveru rostou kytičky a sluníčko pálí o 106... No a to je konec spamu ode mě Smile

    Linčujte si mě, prohlašujte mě za blbce, hlupáka, de**la. Ale mě prostě třeba to nenapadlo. Smile A to jsem přijel akorád večerní akce (tedy ano, zima fakt byla)
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Leonardo Fri Dec 14, 2012 5:11 am

    Thalis napsal:Zřejmě by to bylo asi nejlepší jak říká Konstantin. Info na webu + občasné hlášení ve hře. Je pravda že můj nápad by byl plno práce...

    K tomu co tvrdíš ty Arde. Byl jsi někdy v poslední době venku? Víš jaký teď panujou mrazy? (Ve chvíli kdy tohle píšu je -6°C) Vem si počasí od nás a vynásob ho nehostiností severu. A neříkej mi, že hráči, kteří ví kde se Mythie nachází budou pevně věřit tomu, že když je venku 10cm sněhu, mrzne až praští, že na serveru rostou kytičky a sluníčko pálí o 106... No a to je konec spamu ode mě Smile

    No, s těmi mrazy máš pravdu, ale třeba sníh je všude jiný, jestli jsi byl poslední době v Praze, ták tam je minimální.

    Můj názor? Vykašlat se na to letos a popřípadě to udělat až příští zimu, podle mě je to zbytečná práce a v soucasne době ani nejde web. Jinak souhlasím s tím, že by to bylo nejlepší udělat jako informace na Webu.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Amaroth Fri Dec 14, 2012 12:39 pm

    2 lidé by to stihli za odpoledne a pořád je to "moc práce"...

    Ignorovat dění v okolním světě je jako ignorovat NPCs, to se nezlobte. Pakliže je ve světě inRP zima, měl by být tento údaj dostatečně patrný když už ne na grafické podobě světa (zrovna ta jednodušší část zimního patche dodávám), tak minimálně na webu, fóru a v announcech ve hře. Rovněž by tato skutečnost neměla být nikdy ignorována. Pokud vám připadá běhání ve světě, kde je -10° v trenkách v pořádku, jistě vám přijde zcela v pořádku i plavání v plátovce, postávání v hořícím ohništi nebo obíhání brány v noci skákáním z jejího vršku.

    Otázkou tedy není míra pracnosti upozornění hráčů na to, že venku je opravdu kosa. Otázkou je, jestli tam ta kosa opravdu má být. Pakliže ano, měli by se podle toho všichni zařídit (a všichni by na to měli být dostatečně upozorňováni), kdo se podle toho nezařídí, měl by být nejdříve upozorněn, varován a pak případně i klidně perzekuován jako neRP hráč.

    Pokud tým neumí nebo nechce zajistit, aby byli všichni hráči dostatečně srozuměni s podobou klimatických podmínek na Mythii v zimě, nechť tu raději žádná zima není. Zamezí to hádkám typu "Proč máš kabát?" - "Protože je zima voe. Proč ty máš šortky?" - "Vona je zima? Ale mě se šortky líbí...". Současný stav - RPi si zimu když chceš, ale nemusíš - je poněkud úsměvný.

    A jen dodatek, nechytejte mě hned za slovo. Tady vám visí krásný příklad, kdy Ard řekněme ignoroval zimu, ale brání se tím, že ho nenapadlo, že zima je a že koneckonců neměl pořádný důvod si to myslet. Vysvětlete řidičovi, který nedal chodci přednost na přechodu, když byl ten přechod zapadaný sněhem, jestli ten chodec měl přednost nebo ne. To je jen obrazné přirovnání, ano, zase mě nechytejte za slovo, teď tam je značka... Nemůže platit něco, co není vidět. Pakliže to vidět někde je, je POVINNOSTÍ každého se tím řídit a neznalost je jeho vlastní blbost, která neomlouvá.

    Sponsored content


    Zima je tu Empty Re: Zima je tu

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 10:00 am