Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+2
Toren
Sobisek
6 posters

    Rasové nebo jiné omezení

    Sobisek
    Sobisek
    Místní
    Místní


    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 34

    Rasové nebo jiné omezení Empty Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Sobisek Sat Feb 09, 2013 1:10 pm

    Zdravím, všechny zbraně a oblečení jak víme, se vždy přizpůsobí charakteru, ale v rp přece ne, šaty jsou nějak ušité, zbroj nějak ukovaná. Co se napříkald stane, když si ork koupí hrudní pancíř kovaný pro člověka nebo naopak? Člověku bude větší, orkovi asi menší, každopádně si své zbroje nejspíše vzájemně nenavlečou. Dnes dokonce byla lidská žena upozorněna, že nosí elfské šaty a jako elfské jí nesedí a navíc by jí mohli elfové za to i konfrontovat. Takže... můj návrh. Veškeré zbraně a zbroje, které jsou kované nebo oblečení, šité pro určitou skupina jako pro lidi, elfy by mělo mít rasové omezení. Orkská zbroj kupříkladu měla mít jíž dávno rasové omezení a stále nic. Tímto nevzniknou spory jako, jak je možné, že ork nosí například runový meč mága, se kterým by si mohl leda lomcovat maso ze zubů (příklad). Elfové budou nosit své róby, lidé zase své, jak lidé, tak elfové, tak horda či runový tábor má své vendory a tito vendoří předpokládá, že jsou určeni právě pro ně, tím pádem, kdyby chtěl člověk obrovskou sekeru seveřana, nejen že by ji nejspíše nedostal, ale dle mého by měl problém s ní vůbec zacházet, leda by si promluvil v rp s tím kovářem a požádal ho o slabší odvar této zbraně, avšak se stejným vzhledem a naopak, avšak je tu otázka, zda by seveřané chtěli vůbec komunikovat, ale to sem už nepatří. Je mi jasné že gm mají nejspíše práce dost, ale opět jde o věc která se táhne hrozně dlouho a mohla být řešena dávno nebo alespoň průběžně.
    Toren
    Toren
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Toren Sat Feb 09, 2013 1:28 pm

    Sobisek napsal:Zdravím, všechny zbraně a oblečení jak víme, se vždy přizpůsobí charakteru, ale v rp přece ne, šaty jsou nějak ušité, zbroj nějak ukovaná. Co se napříkald stane, když si ork koupí hrudní pancíř kovaný pro člověka nebo naopak? Člověku bude větší, orkovi asi menší, každopádně si své zbroje nejspíše vzájemně nenavlečou. Dnes dokonce byla lidská žena upozorněna, že nosí elfské šaty a jako elfské jí nesedí a navíc by jí mohli elfové za to i konfrontovat. Takže... můj návrh. Veškeré zbraně a zbroje, které jsou kované nebo oblečení, šité pro určitou skupina jako pro lidi, elfy by mělo mít rasové omezení. Orkská zbroj kupříkladu měla mít jíž dávno rasové omezení a stále nic. Tímto nevzniknou spory jako, jak je možné, že ork nosí například runový meč mága, se kterým by si mohl leda lomcovat maso ze zubů (příklad). Elfové budou nosit své róby, lidé zase své, jak lidé, tak elfové, tak horda či runový tábor má své vendory a tito vendoří předpokládá, že jsou určeni právě pro ně, tím pádem, kdyby chtěl člověk obrovskou sekeru seveřana, nejen že by ji nejspíše nedostal, ale dle mého by měl problém s ní vůbec zacházet, leda by si promluvil v rp s tím kovářem a požádal ho o slabší odvar této zbraně, avšak se stejným vzhledem a naopak, avšak je tu otázka, zda by seveřané chtěli vůbec komunikovat, ale to sem už nepatří. Je mi jasné že gm mají nejspíše práce dost, ale opět jde o věc která se táhne hrozně dlouho a mohla být řešena dávno nebo alespoň průběžně.
    Výborný nápad! Teď už to jen udělat.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 09, 2013 1:32 pm

    Takže si to zrekapitulujeme.

    Chceš, aby někdo šel, prošel všechny itemy, co jsou na Mythii, zhodnotil, který by mohl být nositelný pro ktetou rasu a dal tomu omezení v DB. Chceš, aby někdo předělal už dávno rozprodané equipy na rasové požadavky, prakticky také aby se případně dodělalo více kopií stejného setu s tím, že každá bude jen pro jednu rasu. To vše aby se zabránilo nošení zbrojí, které by podle někoho neměly na někom co dělat nebo ještě lépe, které by mu nesedly, protože byly vyrobeny pro někoho jiného. Chceš tím také zabránit možnosti přeposlat si předmět na jinou postavu, např. po RPK, nebo omezit možnost změny rasy po RPK a chceš několikanásobně snížit možnosti výběru equipu pro každého hráče.

    Desítky, spíše stovky hodin práce Sobisku, a jejím výsledkem by bylo co jsem výše napsal. Za mě by bylo ne, nápad to je zajímavý a na první pohled dobrý, ale bylo by to nepředstavitelné dílo a obrovským problémem i ještě před tím, než byl server otevřen hráčům, natož pak poté, co už tu hráči jsou a tyhle všechny itemy u sebe mají. A ve WoW není itemů zas až tak moc na to, abychom udělali jiné. Ano, mohli bychom udělat nové. Ale kdybys věděl, co je práce a opruzu jen s jedním plným setem (DB+DBC, a že těch setů tu máme, měl jsem toho 3 plné GB i se zbraněmi a to není ani zdaleka všechno co tu je teď, to bylo na otevření serveru)... Tohle by opravdu nešlo.

    Jen pro představu, jen na itemech co byly v DB u otevření serveru jsem strávil 2 měsíce práce. A to jsem jen předělával existující, nedělal nové.


    Naposledy upravil Amaroth dne Sat Feb 09, 2013 1:34 pm, celkově upraveno 1 krát
    avatar
    DucoX
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Krtko Trtko
    Povolání : Ježojed
    Počet příspěvků : 84

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  DucoX Sat Feb 09, 2013 1:33 pm

    Mne sa to nepáči. Ide o to že keď hodíš rasové obmedzenia stane sa to že každý bude vyzerať rovnako. Mne je smiešne keď kuknem na nostalgiu a tam má každý úplne to isté oblečenie akurát inak skombinované. Ja by som skôr bol za to aby sa len niektoré sety robili s obmedzením na rasu. Taký ork asi nebude vyrábať gruntskú zbroj pre gnoma, trpaslíci svoju plátovku pre taurena atd. Preto som skôr za to aby len niektoré, ktoré tú rasu charakterizujú dostali obmedzenie.
    Toren
    Toren
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Toren Sat Feb 09, 2013 1:37 pm

    DucoX napsal:Mne sa to nepáči. Ide o to že keď hodíš rasové obmedzenia stane sa to že každý bude vyzerať rovnako. Mne je smiešne keď kuknem na nostalgiu a tam má každý úplne to isté oblečenie akurát inak skombinované. Ja by som skôr bol za to aby sa len niektoré sety robili s obmedzením na rasu. Taký ork asi nebude vyrábať gruntskú zbroj pre gnoma, trpaslíci svoju plátovku pre taurena atd. Preto som skôr za to aby len niektoré, ktoré tú rasu charakterizujú dostali obmedzenie.
    Vesměs chceš to samé co on, jen on by to bral do přílišných extrémů u těch některých "základních" zbrojí a zbraní, ale jinak tohle je taková klasika, která zamezí tomu, že elf budu mít vyloženě orkskou zbroj nebo že troll bude mít vyloženě elfskou róbu.
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Zara Sat Feb 09, 2013 1:49 pm

    Tohle omezení si dokážu představit (a klidně si s tím tu práci dám) u itemů, jako je tento: http://www.wowhead.com/item=34610 nebo http://www.wowhead.com/item=8201

    Tam je to naprosto zřejmé, že ork v té róbě by vypadal minimálně hodně směšně, stejně tak člověk s touto maskou. Ale u zbraní, pokud nejsou vyloženě evidentní, to nemá cenu řešit. Tady mají výhodu krvaví a vysocí elfové, jelikož jejich věci se od ostatních liší asi nejvíce. Ale rozhodně bych mluvila max o 10ti, 15ti itemech.

    Jinak jak říkal Striker, dělat to v tomhle rozsahu už je docela pozdě, navíc by to bylo hrozně práce pro málo muziky.
    Sobisek
    Sobisek
    Místní
    Místní


    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 34

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Sobisek Sat Feb 09, 2013 2:08 pm

    Já pane draku po nikom nic nechci, reaguji jen na to, že někdo něco udělá, někdo to koupí a pak mu někdo řekne, že tohle nosit nesmí, protože to a ono, pokud nechci aby ten item někdo nosil, pak ho vytvořím tak, aby nemohl. V důsledku těchto sporů jsem se prostě rozhodl dát sem tento návrh, jestli si z něj něco vezmete už není moje věc, je to sekce návrhy a nápady né příkazy a změny. A itemů je dost, to je pravda, takže "jednobarevnost" všech postav by teoreticky neměla nastat a upřímně, radši uvidím 10 lidí v 5 odlišných druzích oblečení, než v rouše druida, kde bych se měl ptát, jak k němu vlastně přišel. A mnoho jinýc případů, a Vy pane draku, máte pravdu byla by to spousta práce, proto jsem si nejdříve měl najít všechny itemy, které jsou podle mě hodny rasového omezení a pak je sem jednu po druhé vypsat že ano.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 09, 2013 2:43 pm

    Neděs se Sobisku, nechtěl jsem tě urazit ani z tebe udělat vola, i když to tak možná zapůsobilo, za což bych se chtěl omluvit, mám trochu špatný den Wink.

    Každopádně by se nemělo sahat na itemy, které už jsou mezi hráči. Na tom může někdo nádherně vydělat, někdo šíleně prodělat, někdo splakat nad tím, že najednou nemůže equipnout něco, co před chvílí koupil... Tohle by bylo možné opravdu udělat jen u pár konkrétních silně problémových itemů a na těch to buďto je, nebo se to tam mělo dát když se ty itemy dělaly. Omezit žumpský set jen na Horde rasy - proč ne, tam opravdu můžeme s jistotou říct, že pokud to tahá někdo jiný, než ork/taur/trol, dobře mu tak když o to příjde a bude to muset zahodit k vendorovi nebo prodat někomu jinému.

    Ale dělat rozsáhlý systém na většinu itemů, nebo se třeba i jen rejpat v tom, co by jen mohlo být problémové... Člověk by neměl nosit trolí masku. Opravdu, proč by měl? Kolik znáte Evropanů, kteří mají doma skutečnou originální samurajskou katanu? Mno... Nějaký by se přece jen našel, i když je budete klidně počítat na prstech rukou. Jiný kraj, jiný mrav, jiná rasa, jiná kultura, ale přesto není vyloučeno, že se někdo oddělí od ostatních a jde jinou cestou než většina. Zrovna mnohé druidské róby můžou mnohdy vypadat dobře na šamanech jakékoliv rasy, stejně tak trolí maska by mohla být výborným nástrojem nějaké veselé kopy co si chce vystřelit z pár kolemjdoucích paniček na náměstí... A s markantnější úpravou každého už do světa vypuštěného itemu se může najít nějaký nakrknutý hráč, který bude mít dokonce i reálný a správný důvod na nás prskat, co jsme mu to udělali s itemem.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Tattoo Sat Feb 09, 2013 2:50 pm

    Jak řekl Strik a jak jsem řekl já, rejt do toho teď, je už pozdě.
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Zara Sat Feb 09, 2013 3:13 pm

    Záleží na tom, o jaký předmět jde. Pokud jde o tu konkrétní róbu dnes odpoledne, tak její změna se dotkla jednoho jediného člověka. Všichni ostatní pochopili, co je to za item a mají to na helfech. Takže v tomto případě pozdě ještě nebylo. Smile
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 09, 2013 3:18 pm

    Rasové nebo jiné omezení WoWScrnShot_092212_22474722
    Ryze druidský item na dwarf warriorovi. Je blbost, že jej má na sobě? Jen jsem hledal nějaký trochu přesvědčivější argument.
    Toren
    Toren
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Toren Sat Feb 09, 2013 3:21 pm

    Amaroth napsal:Rasové nebo jiné omezení WoWScrnShot_092212_22474722
    Ryze druidský item na dwarf warriorovi. Je blbost, že jej má na sobě? Jen jsem hledal nějaký trochu přesvědčivější argument.
    Striku, dobře víš, že je rozdíl mezi pár větvičkama a nějakýma luxusníma nárameníkama, porunovanou magickou holí atp.
    Co se týká těch rób pro druidy a šamany... ty bych klidně dal společně, ono to mohou nosit povětšinou obě dvě classy (vzhledově to k nim odpovídá).
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 09, 2013 3:24 pm

    Vím Torene, ale já teď opravdu jen střílím náhodné příklady co mě napadnou. Šlo mi o to ukázat, že je tu jen velmi málo itemů, které by opravdu neměly co dělat na komkoliv jiném než je ten, pro koho jsou primárně určeny.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Tattoo Sat Feb 09, 2013 4:44 pm

    Tak tady je ten zádrhel co jsem právě říkal ingame. Je sice hezký že to je RP, ale ztrácí to rovnováhu. Prostě lidé/helfové budou mít X tisíc předmětů a nelfové? Opět budou mít prd, protože to jsou jen podělaný větve.

    Proto od začátku říkám, že to takhle nechci.
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Zara Sat Feb 09, 2013 5:03 pm

    Tattoo, bavíme se tak o deseti itemech. Ne o rozdělení databáze na X dílů. Wink

    Sponsored content


    Rasové nebo jiné omezení Empty Re: Rasové nebo jiné omezení

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 8:10 am