Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


4 posters

    Farmení/rp/ooc

    Sobisek
    Sobisek
    Místní
    Místní


    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 34

    Farmení/rp/ooc Empty Farmení/rp/ooc

    Příspěvek  Sobisek Sat Feb 09, 2013 1:55 pm

    Navrhuji úplně zrušit sell price všech itemů a to z jednoho jednoduchého důvodu. Většina obchodů, ceny itemu se řídí podle sell pricu, nemůžeme si nalhávat, že je to jinak. Co toto... Všechny zbraně, zbroje, oblečení, jsou tvořené z jednotlivých komponentů, látky, suroviny od bavlny u obyčejných městských bot, až po železný meč například, jako dekroace u oblečení, na klenotech to jsou pak jako dekorace drahokamy jako rubín a podobně. Tím, že by se zrušil sell price, musel by se vytvořit nový ceník těchto surovin... kam by to vedlo? Dejme tomu že si hráč chce koupit prsten s rubínem (nemagický), cena koupě u vendora je kupříkladu 10 goldů, sell price je pak 3goldy, najdeme prsten s rubínem a chceme si ho nechat ohodnitit, dostaneme 4 goldy po dohodě s obchodníkem a jsme šťastní, ale... co když neznáme sell price, zjistili bychom například že cena rubína se pohybuje od 4 do 5 zlatých v dobrém stavu (vycházejme z předpokladu, že náš prsten je nepoškozený), cena stříbra obsaženého v prstýnku je pak podle ceny na trhu třeba zlatý, tím pádem bychom mohli usmlouvat cenu, za kterou ho prodáme třeba i na 6 goldů a to je rozdíl.
    Tento systém by se musel vypilovat a dostat nějaký řád, ale podle mě by mohl nabídnout jak možnost dobrého rp( od zjišťování jakosti pedmětu až po smlouvání s obchodníky. Protože nikdo neví, jestli boty co prodává mají cenu 10 zlatých nebo 20 stříbrných), takže jak od nabídky nového obzoru rp tak po nějaký základ ekonomiky, pokdu by se to tak dalo nazvat. Nemluvě o tom, že by se nedalo farmit jakékoliv itemy, navíc by se nedalo prodávat například zuby z medvěda výrobci zbraní a tak podobně.

    edit: ještě bych dodal, že neberu v úvahu magické očarování, runy ani nic podoného, to je věc, která by se musela vyřešit dodatečně, magické předměty jsou zajisté cennější.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Farmení/rp/ooc Empty Re: Farmení/rp/ooc

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 09, 2013 2:25 pm

    Zajímavý nápad, ale nelíbí s emi to, že by člověk vůbec nemohl prodávat předměty NPCčkům. Ne, nemohl, asistence GM se nedá počítat za primární a dokonce jediný způsob jak dělat tak běžnou věc. ber také v potaz, že určité předměty využijí na celé Mythie jen a pouze NPCčka, protože mezi hráči je jen pár co reálně RPí řemeslo a ti ani zdaleka nepokryjí všechna řemesla. Zbyde ti tu halda itemů, které nebude absolutně nikdo na nic chtít, a teď už je ani to NPC nebude chtít. Že kovář by nic nedělal se zuby medvěda? To je dost možné, ale co třeba výrobce zbrojí v runovém táboře?

    Myslím, že kterému NPC či hráči a hlavně za jakou cenu co prodávám je má volba, má vizitka RP a případně má blbost, ležící na mé soudnosti. Zakázat prodávání itemů NPCčkům jen protože si většina lidí neláme hlavu, ke kterému co donést... To už můžu smazat vodu s tím, že většina lidí si neláme hlavu s tím, jestli dokáže plavat oblečená nebo ne. A to samé za kolik co dokážu vecpat jinému hráči. Je čistě mou vizitkou mé kvality RP, zda-li koupím zlatý prsten bez statů za 2g protože podle mě má tu RP cenu, nebo protože vím, že má (třeba) sell price 1g66str. Sell price je obvykle 1/3 buy price, tedy cena skutečně obnošeného, stop používání nesoucího a dost možná už i v něčem poškozeného předmětu. Je logické, že nikdo nejde pod ní, protože 1/3 je opravdu nízká částka. A jak moc je kdo ochotný jít nad ní... Věc RP a tedy nic, co by sell price nějak nastavovala, přikazovala či omezovala. Dává jen tu spodní hranici a to tobě ani mě nevadí.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Farmení/rp/ooc Empty Re: Farmení/rp/ooc

    Příspěvek  Tattoo Sat Feb 09, 2013 2:47 pm

    Já jakožto častý chenger charakterů a classů, jsem proti. Je to jediný důvod, jak dostat část svých peněz zpět. Takže jako bezvýznamné hodnocení ode mě, coby hráče Ne
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Farmení/rp/ooc Empty Re: Farmení/rp/ooc

    Příspěvek  Zara Sat Feb 09, 2013 3:12 pm

    Tady jsem proti. Ten sellprice je tam nejen pro vás, ale i pro nás. A je tam proto, že když chce hráč prodat nějakou věc NPCčku, my alespoň víme, kolik maximálně za tu věc můžeme dát. A ne, vážně to nefuguje tak, že sellprice je 10s a GM vám dá 20s. Nebo by to tak alespoň fungovat nemělo, pokud to tak někdo dělá. Smile

    V případě tohohle by to znamenalo, že bychom museli přibrat do týmu tak pět lidí, kteří by nedělali nic jinýho, než vykupovali věci od hráčů. Protože věř, nebo ne, ale GMka ten čas můžou využít mnohem, mnohem líp, než vymýšlet sellprice z fleku...

    Sponsored content


    Farmení/rp/ooc Empty Re: Farmení/rp/ooc

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 11:06 am