Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+9
Thalis
PotatoTentacle
Amaroth
Horandel
Drog
Zara
Thrax
Tarriana
Tattoo
13 posters

    [Lokace]Sen

    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Thu Feb 21, 2013 5:50 am

    [Lokace]Sen 16

    Hi there,

    Dnes ráno při ranním kafíčku jsem přemýšlel nad zásadní věcí, co se převážně druidů týče. Nápad, který mi v hlavě utkvil umožňuje naší guildě vícero cest RP a společně s tím, tak otevírá možnosti eventů.

    Jak již odpovídá z názvu, jedná se o Smaragdový Sen, neboli místo, kam se učenci druidismu uchylují k dlouhému hibernačnímu spánku, ale také jako spirit world.
    Někdo možná ví, že pro plnou (když to tak řeknu) moc nad přírodou, se druid musí uchýlit do Snu na dlouhou dobu. Nevyhnutelný rituál každého druida - pakliže chce lepší vztah s přirodou.

    Tímto jsem vám chtěl shrnout pár věcí o Snu. Ale přesuneme se k samotné žádosti.
    Zmínil jsem se, že Smaragdový sen umožní více zábavy a eventů. Tato věc momentálně druidům chybí.

    Jedná se o projekt na jehož vývoj nijak nespěchám, je mi známo, že vám čas v poslední době chybí. Proto jsem ochoten osobně pomoct a celkové nápadu vnutit trochu fantazie, jakou potřebuje.


    Věc o kterou žádám? - Zpřístupnění části Smaragdového Snu.
    Pro koho bude věc určena? - Pro druidy, jež absolovali vstup do Snu na nečisto. (emoty)
    Co mohu nabídnout? - Základní pomoc při vývoji, nové možnosti druidů, kvalitní RP.
    Jak si představuju platbu? - Každý druid, který bude chtít vstoupit a společně se tak zúčastnit rituálu, musí mít minimálně 2 RP body za emociální vstup na nečisto viz, výše uvedeno. Tento bod mu však ztrhnut jako platba nebude.
    Proč to vlastně chci? - Protože do teď měli druidové před očima jen málo z toho, čehož můžou dosáhnout v mém nápadu.

    Novou lokaci si představuji vytvořenou v noggitu. Existuje dokonce oficiální (myslím) Sen, ale rád bych však použil serverový Sen s jistým omezením. Obsahovat bude především kreatury, které bychom tam vůbec nečekali. Základem jest zelená dračí letka samozřejmě.

    Tohle je zřejmě vše, co bych k tomu dodal, ale je možné, že jsem na něco zapoměl. Ptejte se tedy v komentářích, těším se na vaše názory a kritiky.


    Spoiler:
    Tarriana
    Tarriana
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Tarriana
    Povolání : Pyroman
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 134
    Věk : 30

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tarriana Thu Feb 21, 2013 6:39 am

    Já nevím. Smaragdový sen má být Azeroth, tak, jak vypadal. Samozřejmě... Bylo by možné lokaci udělat v noggitu, ale... Za prvé, vstup a výstup ze snu - formou Q by to neřešilo tvůj návrh s body, formou "jen s GM" zase vyvstává problém,co když žádný nebude na serveru.
    Teď druhá věc - creepové v smaragdovém snu? To se mi taky příliš... Nelíbí, už jen skrz to že by to tam mělo být prázdné, ne?
    Třetí věc, i kdybychom překonali obtíže se vznikem snu, teď momentálně máme dost na pilno i bez něj.
    Za čtvrté. Hrozně by to vymezilo druidy - a to myslím tím, že by byli opravdu sami pro sebe, uzavření, nehledě na to co se bojím že by někteří v tom snu vyváděli... Ehm.
    Za páté, proč to chceš - druidům i teď nikdo nebrání RPit že jsou ve snu... Myšlenkami. Víš, tady jde o to že následně by šamani chtěli duchovní svět, pak by si vzpoměli na nějaký trans další a další... Zkrátka bojím se, co by z toho vzniklo.
    Na základě tohoto vše mám spíše zamítavé stanovisko. Ovšem, tohle je věc kterou nebudu řešit sama a bude se řešit v týmu, jelikož to není žádná prkotina. Smile
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Thrax Thu Feb 21, 2013 6:51 am

    Nemá to být vůbec prázdné, aspoň z části. My máme naštěstí i z části wotlk a jelikož se na Wiki nepíše, že alfurion vylezl ze snu, tak tu máte opravdu hodně creep. Smaragdový sen neofiko existuje ale je to přiblblý místo. Spíše bych navrhnul UnGoro kráter, který je náhodou neuvěřitelně krásný místo pro RP. A ovšem.

    Creepy keré tam mají být jsou určitě zelení draci (Ysera, dračí láďata, puberální draci, dospělí draci, stařišiny). Dále tam mají být nějací ti nelfící a šamani a jako třešnička na dort tu je Noční můra s kterou je dycky sranda (Pod tím si představte co chcete, ale většinou asi nakažení draci, beztvářní a chapadla!
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Zara Thu Feb 21, 2013 10:05 am

    Super, bezva, parádní nápad. Sama už sem zkoušela hledat, jestli náhodou taková lokace není udělaná někde od Blizzu. Bohužel sem nic nenašla, jinak už by se do ní Mythijští druidi dávno podívali.

    Nicméně bych to udělala trošku jinak. Viděla bych to na lokaci ryze frakční, do které by se chodilo jen a pouze za dozoru GMka při frakčních eventech, který by mohly být třeba jednou týdně. Tam by se dělala repka s přírodou, tam by se RPily proměny, tam by se navštěvovali aspekti atd atd... A samozřejmě noční můra by nám sem tam nějakého druida zkazila.

    Nicméně, jak už bylo řečeno, je to věc, kterou musíme (bohužel) zařadit na konec "TO DO LISTu" a to právě proto, že přednější je komunita "HRÁČI". Až bude zajištěna, můžeme se bavit o guildách, frakcích, rasách...
    Drog
    Drog
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Tokagnanya
    Povolání : Válečnice,lovkyne
    Rasa : Ork
    Počet příspěvků : 160

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Drog Thu Feb 21, 2013 10:18 am

    Lokace Emerdal Dream je vo WoW urobená ale není dokončená. Je tam velmi zeleno,pár kopcov a lietajúce stromy. Stačilo by dospawnit Stromy z Terrokaru a niečo naviac.

    Aby ste sa tam dostali musíte mat upravený client.

    Videjko
    Horandel
    Horandel
    Domorodec
    Domorodec


    Počet příspěvků : 97
    Věk : 35

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Horandel Thu Feb 21, 2013 12:15 pm

    Já jsem o tom četl a není to omezené jen na druidy.
    Nevím teda jak u Temných elfů ale Tauren a Drenai nemusí bejt druid aby se mu to povedlo.

    Ten svět je tam hotovej je to samostatný ostrov normálně jen se tam nedá dostat (Blizz to má třeba připravené na další datadisk)

    No ale podle mě by mohl bejt nějakej obrovskej event na to,sám od sebe se tam nikdo nedostane musel by se tam nejprve nějak dostat takže portálem v
    Feralas, Ashenvale, Hinterlands a Duskwood.
    Tyhle portály se nacházejí vždy u velkého stromu jedinej kdo nemá portál je v Crystalsong Forestu
    A normálně jsou ty 4 uzavřené a hlídáné, kromě toho pátého kde vlatně není portál a proto by se tam mohl RP vytvořit novej nehlídanej kterým by šlo projít.
    Otázka nastavá co se stane když se otevře Smile

    No a hlavně se mě nelibí ta škatulka a to naučení.
    Postava si dnes uvědomila: Hele já sem druid no tak to jdu spát do Zeleného snu.
    (Zkrácená verze ale takhle mě to zní)
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Amaroth Thu Feb 21, 2013 1:05 pm

    Drog: Tu lokaci znám, je v noggitu a soudě podle jejího ID v map.dbc je relativně stará, nicméně je toho v ní hotovo tak málo že využít ji by znamenalo jen vypůjčit si pár hotových skal a ploch, dotexturovat to, nějak to celé uzavřít, aby hráči nemohli běhat po celé mapě (která je velká asi jak 2/3 northu) a zaspawnit. Ve finále by tvoření nové lokace zabralo téměř stejné množství času.
    PotatoTentacle
    PotatoTentacle
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Dead
    Povolání : Zdravotník
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 310
    Věk : 27

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  PotatoTentacle Thu Feb 21, 2013 1:21 pm

    Thrax napsal:Nemá to být vůbec prázdné, aspoň z části. My máme naštěstí i z části wotlk a jelikož se na Wiki nepíše, že alfurion vylezl ze snu, tak tu máte opravdu hodně creep. Smaragdový sen neofiko existuje ale je to přiblblý místo. Spíše bych navrhnul UnGoro kráter, který je náhodou neuvěřitelně krásný místo pro RP. A ovšem.

    Creepy keré tam mají být jsou určitě zelení draci (Ysera, dračí láďata, puberální draci, dospělí draci, stařišiny). Dále tam mají být nějací ti nelfící a šamani a jako třešnička na dort tu je Noční můra s kterou je dycky sranda (Pod tím si představte co chcete, ale většinou asi nakažení draci, beztvářní a chapadla!
    Volal mě někdo?
    Thalis
    Thalis
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Thalis Lightstar
    Povolání : Chaotický kněz (Někým brán jako fanatik)
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 75
    Věk : 32

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Thalis Thu Feb 21, 2013 1:38 pm

    Ono by stačilo nastavit spawn například doprostřed těch polí. Věřim že k RP by to postačilo a druidi nebudou lítat jak zmahořený po celym emeraldu. (Jen ty pole jsou obrovská lokace, která se walkem jen tak nepřejde (vlastní zkušenost). Kdykoliv se druidům, co tam budou dělat bordel může přístup odepřít Smile
    Osobně mě i v jednu chvíli napadlo přesunut smrt a s ní Q na oživení také tam, ale to už by asi bylo zbytečně moc.
    Jinak co se mi nelíbí je to štěpení komunity... Pak si deset lidí udělá druida, vyrpí si přístup do emeraldu a pak si budou hrát na Yseru a že se nemůžou probrat. Pak s troškou smůly zůstane na ostrově 5 lidí. A dále pak to zmíněné "oni maj svojí lokaci, my chceme svojí taky!"
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Thu Feb 21, 2013 1:46 pm

    Já nevím. Smaragdový sen má být Azeroth, tak, jak vypadal. Samozřejmě... Bylo by možné lokaci udělat v noggitu, ale... Za prvé, vstup a výstup ze snu - formou Q by to neřešilo tvůj návrh s body, formou "jen s GM" zase vyvstává problém,co když žádný nebude na serveru.

    O questu jsem nemluvil a neví zda jsem to zmínil, ale vstup bude předem určený v event kalendáři. Bude nastavený tak, aby si GM udělali čas a nemůže mi snad nikdo vytknout, že by se ingame neukázalo ani jedno GM/ ST.

    Teď druhá věc - creepové v smaragdovém snu? To se mi taky příliš... Nelíbí, už jen skrz to že by to tam mělo být prázdné, ne?

    Smaragdový sen není ani náhodou prázdný, jsou tam kreatury, které z warcraft světa ani neznáme. Převážně zelená letka, ano Thraxi. Nikdo neřekl, že creepové budou lootable, je to teoreticky nemožné.

    Za čtvrté. Hrozně by to vymezilo druidy - a to myslím tím, že by byli opravdu sami pro sebe, uzavření, nehledě na to co se bojím že by někteří v tom snu vyváděli... Ehm.

    Noční elfové jsou dle lore silně uzavřená rasa a druidi taktéž s tím rozdílem, že lépe vidí i jiné možnosti a východiska v nesnázích. Den ve Snu, snad nemůže ohrozit stabilitu serveru. Za Tero'shan(y) ručím.

    Za páté, proč to chceš - druidům i teď nikdo nebrání RPit že jsou ve snu... Myšlenkami. Víš, tady jde o to že následně by šamani chtěli duchovní svět, pak by si vzpoměli na nějaký trans další a další... Zkrátka bojím se, co by z toho vzniklo.
    Na základě tohoto vše mám spíše zamítavé stanovisko. Ovšem, tohle je věc kterou nebudu řešit sama a bude se řešit v týmu, jelikož to není žádná prkotina. Smile

    Nevím zda si pochopila slovo Event, ale já to prostě vidím jako šanci, ukázat nováčkům něco víc, co jiní nemají. Někomu hibernace skrze emoty stačí, ale v tom případě mezi ně nepatřím. Nedává mi to ani dobrej pocit - nic.
    Co se týče Shamanů, může být jeden a ten samý podklad, jen do lokace budeme vstupovat každý v jiný čas.

    Jestliže máte až příliš práce, mohu ho udělat sám. Se vším všudy.


    Co se týče těch portálů Horandele, je to realizovatelné, ale portál dokáže otev... oprava dokázal otevřít pouze jeho vlastní Keeper -> drak. Nyní jsou všichni posedlý, takže, ale je to dobrej nápad.

    Přemýšlel jsem před týdnem nad tím, že by se mohl vytvořit portál čistě pro ostrov, který nabídne fůru eventů, vše hráčům. Tenhle event, do kterého byl původně zahrnut i můj budoucí morph je stále ve vývoji, takže ho zatím vyndávat na povrch nebudu. + vzhledem k situaci ostrova možná nemá cenu něco takového dělat.

    RPení hibernace ve Snu, je delší proces než popisuješ a ber na vědomí, že co se týče elfů, snažím se nic neodfláknout, ba naopak užít si to.
    Tohle vše, je právě jenom otázka úhlu pohledu.



    Zároveň nechci abyste to viděli tak, že ve snu budeme pořád. Ti co řeknou - "oni mají lokaci, chceme ji taky" to nemají v hlavě srovnané. Mohu snad já za to, že teoreticky Sen existuje? Je to jako říct, hele druid umí vniknout do hlavy! to chci taky!

    Trochu mě mrzí, že vám vadí zrovna ty méně důležité věci. Já osobně v nich nevidím potenciální hrozbu.


    dodatečně edit: Se Zarou v tomhle pohledu souhlasím, přesně to jsem měl na mysli.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Sat Feb 23, 2013 9:05 am

    Čekám na vajádření zbytku týmu četně admina.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Amaroth Sat Feb 23, 2013 9:21 am

    Myslím, že by se to dalo zařídit, až mi někdy zase zbude čas navíc. Takže ochota a prostředky to udělat tu už jsou, teď jen jestli se tým shodne na tom, zda to povolit či ne. Já nejsem proti, další eventová lokace je další eventová lokace otevírající další možnosti. A uzavřenost NElfů to opravdu nezvýší, to už jen sotva jde. Co se týče vlastních lokací, tam bych problém nehledal, o žádné eventové lokaci se nedá říct, že se hodí úplně pro každého. Třeba druid si opravdu téměř nezaRPí v jeskyních v úbočí sopky (pouze příklad). Ano, do smaragdového snu by se jiní hráči, než druidi ani dostat nemohli, ale opravdu musí mít každý úplně všechno, co hra nabízí? Neřekl bych.
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Zara Sat Feb 23, 2013 12:08 pm

    Amaroth napsal:...Ano, do smaragdového snu by se jiní hráči, než druidi ani dostat nemohli, ale opravdu musí mít každý úplně všechno, co hra nabízí? Neřekl bych.

    Naprosto souhlasím. Kdyby museli mít všichni všechno a využívat všichni všech možností, máme tu jednu rassu a jedno povolání. Smile
    Yerg
    Yerg
    Administrátor
    Administrátor


    Postava : Yergerio
    Povolání : Lovec, stopař, hráč
    Rasa : Troll
    Počet příspěvků : 124
    Věk : 32

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Yerg Sat Feb 23, 2013 3:36 pm

    Já se zdržím.

    O nočních elfech toho neví zdaleka dost, navíc si nedokážu představit úpravu nebo tvorbu lokace. Takže za mě - nic. Tohle musí rozhodnout Tým beze mě Smile
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Mon Feb 25, 2013 10:17 pm

    Dobře tedy, takže se stavbou Snu není absolutně žádný problém, protože pokud by byl, mohu ho postavit já.

    Záleží tedy jenom na tom, zda se rozhodnete pro, nebo proti. Pro koho konkrétně by byla lokace určená, bych rád projednal v aktivnější konverzaci.
    Tanaristrasz
    Tanaristrasz
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Tanar - Černý krystal
    Povolání : Nesmrtelný.
    Rasa : Krvavý elf
    Počet příspěvků : 213
    Věk : 27

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tanaristrasz Mon Feb 25, 2013 10:47 pm

    Už mám nelfa tak chci do Snu také! (Hlavně za nymfami mehehe Twisted Evil )
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Tue Feb 26, 2013 4:51 am

    Neutral *facepalm*
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Thrax Tue Feb 26, 2013 5:22 am

    Víš... ve snu jsou také jaski druidové, draci, drakonidi i sážci lesů... takže si fakt nedají vzít svoje holky!
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Tue Feb 26, 2013 5:51 am

    Tanar má ted co dohánět, neboj to vypilujeme Very Happy
    Ardaren
    Ardaren
    Storyteller
    Storyteller


    Postava : Materix
    Povolání : Farmář, veterinář, nástupce Matera
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 217

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Ardaren Tue Feb 26, 2013 9:44 am

    Upřímnou soustrast Tattoo.
    Joker
    Joker
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Ragnor
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 111

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Joker Tue Feb 26, 2013 11:22 am

    Já s tou lokací naprosto souhlasím. Smile Určitě výbornej nápad, který se doufám realizuje.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Wed Feb 27, 2013 3:30 pm

    Díky Ragu za podporu. Já nyní přišel s menším nápadem. Dělat novou lokaci nemusíme. Ale abych neprozrazoval, bližší info po skypu.
    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Amaroth Wed Feb 27, 2013 3:32 pm

    Mě je to jedno... Kolem designu světa a noggitových prací běhejte za mnou. Skype tuším že zveřejněný je, tak sem s návrhy, vždycky vás v nejhorším alespoň vyslechnu.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Tattoo Fri Mar 01, 2013 9:29 pm

    Vývoj se může zrušit. Pokud by někdo někdy v budoucnu chtěl Amarothovi pomoct s nápady a jinýma věcma, jak tady psal - napištemu. Na mě se prosím už neobracejte.

    Sponsored content


    [Lokace]Sen Empty Re: [Lokace]Sen

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 7:14 am