Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+3
Zara
Ohnivko
Aaeterna
7 posters

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    avatar
    Aaeterna
    Trosečník
    Trosečník


    Počet příspěvků : 5

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Aaeterna Fri Mar 22, 2013 4:13 pm

    Pár připomínek, některé tak trochu zabrousí spíše do tématu otázek. Takže hurá do toho a buďme protiproudoví, začněme od konce aneb a tak dále.

    1. Port po smrti - z té prazvláštní OOC lokace se háže port přímo na opuštěný ostrůvek vedle města. Tak tedy budeme plavat. Plaveme, plaveme, ale kam to doplaveme? Na další ostrov, kde je jakási budova a do města se dá dostat po molu, které je však ověšené cedulemi o tom, že molo je zničené. Pro to, abychom se tedy dostali do města, musíme si zahrát na rebely a jako zajíci prokličkovat mezi zmíněnými tabulemi. RP ptákovina, žeano. Co takhle přesunout posmrtný port?

    2. A ocenění Mythijský hrdina získává - Jaromir Tuposek! Pila pozřena plameny, on také, ale to ho nezastaví! Vesele si dříví štípe dál. Co na tom, že v plamenech? Nebo by bylo lepší ho smazat, chudáka? (A nejlépe spolu s těmi, kteří se nacházejí tam, kde si myslíte že nikdo nemůže. Jako například ti, co sedí ve vzduchu u budovy zmíněné v bodu výše)

    3. To je spíše jen taková otázka. Pročpak by clothová povolání nemohla nosit leather? Cožpak si priest - kněz nemůže nazout kožené, teplé botky nebo rukavičky? Proč by se nemohl zachumlat do koženého kabátce když je venku zima jako když praští? To se vážně musí klepat zimou v látkových střevících? (Ano, ano, staty. Ale trošku nelogické omezování svobody v odívání, vůbec v době, kdy clothové oblečení u vendorů nenajdete)

    4. Spell "Potrestání" neubírá manu záměrně?

    5. Quest "Lovecka reputace" u Qgivera "Sarrena". Máme najít jakéhosi Harolda. Harolda Jormunganda. Tak tedy hledáme, hledáme, leč marně. Po nějaké chvíli potkáváme nočního elfa. (Pozor, je podezřelý. Do tábora nechodí, přec Harolda zná a ví o jeho úmrtí. Skupinka worgenů, říká. Pak nás varuje, aby do lesa jsme nechodili, zkrátka je podezřelý) Ale vážně, Harold k nenalezení. Že by o tom ta divá lovkyně nevěděla? (Pokud Harold spokojeně žije, omlouvám se a došlo k mýlce způsobené asi slepotou)

    6. A teď si vezmeme na paškál jistou Karlu. Postává u mola v táboře, spoře oděná a asi jí to kvůli té zimě šplouchá na maják. Ne, vážně. Nabízí úkol, který jde donekonečna přijímat a odevzdávat. Bez odměny, ale ten otazník prostě po nějaké době irituje. NPC "Karla".

    7. NPC "Larry Wick" vás zas po splnění Q s lany posílá za svým šéfem, ale ten není nikde k nalezení.

    8. Blbovina, ale nedá mi to... to vážně v táboře není zdroj pitné vody? A seveřané se skutečně nemyjí? ( pig )
    Ohnivko
    Ohnivko
    Gamemaster
    Gamemaster


    Postava : Wooben Trinkyhand
    Povolání : Gnómsky inžinier
    Rasa : Gnom
    Počet příspěvků : 195
    Věk : 27

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Ohnivko Fri Mar 22, 2013 4:31 pm

    Work work, fix fix...
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Zara Fri Mar 22, 2013 4:34 pm

    Aaeterna napsal:3. To je spíše jen taková otázka. Pročpak by clothová povolání nemohla nosit leather? Cožpak si priest - kněz nemůže nazout kožené, teplé botky nebo rukavičky? Proč by se nemohl zachumlat do koženého kabátce když je venku zima jako když praští? To se vážně musí klepat zimou v látkových střevících? (Ano, ano, staty. Ale trošku nelogické omezování svobody v odívání, vůbec v době, kdy clothové oblečení u vendorů nenajdete)

    Prakticky se vším lze souhlasit a chyby napravíme, ale k tomuto se vyjádřím.

    Ono totiž inRP si může kdokoli obléct cokoliv. Proč by nemohl lovec vlézt do plátů? Bude to lovec na nic, ale může to mít. Proč by vlastně kněz nemohl mít pláty? Paladinský co mají staty na manu atd jsou, tak proč by si je neoblíkl kněz? Nebo mág?

    Z jednoduchého důvodu. Pořád jsme na WoW serveru. Pořád to je jenom WoW a to na tyhle kombinace není dělaný. Ti, jež se ohánějí "pouze RP využítím" přeci můžou hrát paladina jako kněze, ne? Co Vám v tom brání? A co Vám brání vzít si místo roguny warriora, když vám nejde o staty, spelly a máte to jen pro RP?

    Vím, že to neříkám naposledy... Ale vidět mága v plátech vážně nechci a fakt, že si to inRP může oblíct, mě nezajímá. Zkrátka nemůže. Ta hra na to není udělaná, není na to připravená a ve chvíli, kdy máme jakous takous podporu nejen RP, ale i PVE a PVP (což máme od chvíle, kdy máme agresivní moby), tohle zkrátka existovat nemůže.

    Tyto kombinace si můžeme dovolit až tehdy, kdy se nám podaří vymyslet skript, který dá roguně v plátech -20 agility, mágovi -20 haste... Pak si můžeme dovolit oblékat kněze do leatheru a výš. Do té doby - nejde to. Civilního clothu je dost. Volba postavy je asi první věc, kterou musí každý hráč udělat. A když už si tu postavu vybírá, měl by si ji vybírat i podle toho, co na ní chce nosit.
    avatar
    Aaeterna
    Trosečník
    Trosečník


    Počet příspěvků : 5

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Aaeterna Fri Mar 22, 2013 5:03 pm

    Děkuji za reakci i vyjádření. Ale ani já si neodpustím reakci, rozhodně ne míněnou v nepřátelském.


    Ti, jež se ohánějí "pouze RP využítím" přeci můžou hrát paladina jako kněze, ne? Co Vám v tom brání? A co Vám brání vzít si místo roguny warriora, když vám nejde o staty, spelly a máte to jen pro RP?

    Znamená to tedy, že mohu beztrestně hrát paladina jako kněze, stejně tak warriora jako rogua? Znamená to snad i to, že si mohu založit rogua a hrát jej jako mága jen proto, aby si mohl nazout kožené boty, rukavice nebo kalhoty? Nebo až bude rogue, stále hraný jako mág castit fireball, stane se cílem odporu a kritiky?
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  dmd074 Fri Mar 22, 2013 5:22 pm

    Aaeterna napsal:Děkuji za reakci i vyjádření. Ale ani já si neodpustím reakci, rozhodně ne míněnou v nepřátelském.


    Ti, jež se ohánějí "pouze RP využítím" přeci můžou hrát paladina jako kněze, ne? Co Vám v tom brání? A co Vám brání vzít si místo roguny warriora, když vám nejde o staty, spelly a máte to jen pro RP?

    Znamená to tedy, že mohu beztrestně hrát paladina jako kněze, stejně tak warriora jako rogua? Znamená to snad i to, že si mohu založit rogua a hrát jej jako mága jen proto, aby si mohl nazout kožené boty, rukavice nebo kalhoty? Nebo až bude rogue, stále hraný jako mág castit fireball, stane se cílem odporu a kritiky?
    Tak když nebudeš OP (což na někoho kdo dokáže sepsat něco takovýho nevypadáš) asi jo no můžeš si vždycky zažádat o unique.
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Leonardo Fri Mar 22, 2013 5:48 pm

    Nevidím nic špatného na tom RPit Warriora jako Rogua... spíše jako šermíře technicky založeného v boji.
    Pokud chceš zacházet do detailů, tak opravdu nemůžeš cástit Fireball za Rogunu i když to RPíš jako mága a hlavně vůbec nevidím důvod, jelikož by jsi si to musel nechat schválit. Spíše vidím cestu v RPení mága, za kterého si zažádáš o Uniq leather. Ono... mág nemá leather, protože by 90% lidí neRPilo její těžkost, která bývá dost vysoká, k tomu si přičti pohyblivost v kůži - muselo by se na to opomínat.
    Dále, nechápu nač si zakládat vůbec Rogunu za účelem metat Firebally bez žádného vyRPení.

    Nakonec pokud se mám vyjadřovat k tomu zdroji pitné vody... hm, pořád je to jen hra a pokud se projdeš po Mythii tak jistě najdeš spousty jiných nesrovnalostí a detailů, akorát ve hře tě to opravdu nikterak neomezí a nevidím důvod, proč to vůbec řešit. Very Happy
    avatar
    Aaeterna
    Trosečník
    Trosečník


    Počet příspěvků : 5

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Aaeterna Fri Mar 22, 2013 6:27 pm

    dmd074 napsal:můžeš si vždycky zažádat o unique.

    To je recht.

    Leonardo napsal:Pokud chceš zacházet do detailů, tak opravdu nemůžeš cástit Fireball za Rogunu i když to RPíš jako mága a hlavně vůbec nevidím důvod, jelikož by jsi si to musel nechat schválit. Spíše vidím cestu v RPení mága, za kterého si zažádáš o Uniq leather. Ono... mág nemá leather, protože by 90% lidí neRPilo její těžkost, která bývá dost vysoká, k tomu si přičti pohyblivost v kůži - muselo by se na to opomínat.
    Dále, nechápu nač si zakládat vůbec Rogunu za účelem metat Firebally bez žádného vyRPení.

    V tomhle s tebou musím nesouhlasit. Přijde mi lepší zažádat si o povolení RPit rogunu jako mága, i když tím přijdu o vizual spelly než stále dokola žádat o převedení různých itemů většího množství na leather. K čemu řešíš pohyblivost například u mnou zmíněných bot, rukavic nebo kalhot nechápu, botám se snad pohyblivost nemění a stále žiji v tom, že kožená obuv je prostě nejideálnější možností, stejně tak rukavice. I kožené kalhoty mohou mít volný střih, zvláště ty se zachovalým kožichem (netvrzená kůže) mohou být dobře ohebné, pak nevidím důvod.
    Ad druhá poznámka o metání fireballů bez vyRPení - o tom přeci nikdo nemluvil. Předpokládám, že se bavíme na úrovni RPerů, kteří nemají zapotřebí hned býti mistry světa a nejlépe ve všech disciplínách, ale RPí pro zábavu, kterou najdou v každé maličkosti. Samozřejmě, že takový rogue-mág by se RPil od úplných začátků učení se a ne hned hrát volejbal s firebally (Což dělají i lidé na mágovských postavách s téměř nulovým played, že. Jen u té roguny by to bilo do očí více, co si budeme nalhávat)

    Leonardo napsal:Nakonec pokud se mám vyjadřovat k tomu zdroji pitné vody... hm, pořád je to jen hra a pokud se projdeš po Mythii tak jistě najdeš spousty jiných nesrovnalostí a detailů, akorát ve hře tě to opravdu nikterak neomezí a nevidím důvod, proč to vůbec řešit. Very Happy

    Vždyť píši, že to byla blbovinka. Very Happy Jen mi to nedalo si nerýpnout po té, co má chuděra postava létala po táboře a hledala kde se může omýt. Nakonec to vyřešila sněhem a kusem hadru, šmudla.
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Leonardo Fri Mar 22, 2013 7:16 pm

    Je to ta samá otázka jako pro Huntery (mail) a musíš pochopit, že je to systémové a špatně se to vyvažuje a vůbec hledá itemy, protože ani těch není nekonečno, aby odpovídaly statům a současně i RP vzhledu. BTW, asi jsi mě i špatně pochopil, protože jsem měl na mysli skillovou dovednost leather - aby je mág mohl navlíct.
    V tomto případě se to vztahuje i na tvou druhou odpověď. Pokud chceš leather, tak není třeba si zakládat rogunu a pak RPit mága. Pokud chceš obojí, tak je to otázka spíše hero classy - opět uniqu.

    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Zara Fri Mar 22, 2013 7:25 pm

    Aaeterna napsal:
    Znamená to tedy, že mohu beztrestně hrát paladina jako kněze, stejně tak warriora jako rogua? Znamená to snad i to, že si mohu založit rogua a hrát jej jako mága jen proto, aby si mohl nazout kožené boty, rukavice nebo kalhoty? Nebo až bude rogue, stále hraný jako mág castit fireball, stane se cílem odporu a kritiky?
    Když budeš hrát paladina jako kněze, nikdo ti hlavu neutrhne. Stejně tak warr jako hunter, roguna... ale budeš bez spellů těch povolání.

    Co se týče roguny jako mága, tak tam bych to viděla docela nerada. Pořád bychom měli zůstávat v tom základním řazení bojovník/mág. Ten paladin a kněz je taková výjimka, kde to v podstatě nevadí. Ale pořád platí to, že na RPPVE eventech si nezahealuješ tak, jako priest atd...

    Roguna jako mág... to vezmu samostatně. Tohle už by se mi moc nelíbilo a to čistě jen proto, že tady se s tím dá hrozně moc OPčkařit. Tím, že si hraješ něco, co ta postava reálně neumí, sám sobě bouráš hranice dovedností. A to už není dobře... Fakt, že mágové chodí v róbách, do našeho fantasy světa patří a tudíž tady bych to "obcházení" vidět nechtěla. Pořád je plno civilního EQ co je opravdu cloth. A vidět mága v lehké zbroji metat firebally, byť jen RP... Ne. I když je to na úrovni emotů, už je to OP.

    Mágové jsou nastaveni tak, že mají silná kouzla, ale prd vydrží. A tohle nastavení by mělo zůstat tak, jak je. Stejně tak by totiž mág mohl říct, že jen tak by the way studoval šerm a vlastně ovládá jak magii, tak šerm - nesmysl. Mágivé jsou ti šprti zalezlí v knihách a pokud vůbec ví, jak chytit meč, pak s tím určitě nedokáží šermovat nějak obstojně (vyjma battle mágů).

    Ono se to vážně nezdá, ale mág v lehké zbroji je opravdu dost OP záležitost. A to i na úrovni emotů, tedy čistě RP, kde to svádí k emotům typu /e moje kožená zbroj to ale vydrží, takže kouzlím dál.

    Leonardo napsal: ....akorát jsem měl na mysli skillovou leather dovednost, aby jsi mohl nosit kůži - to by dle mě bylo snažší...
    Vlastně nebylo - nedává se to. Z důvodů uvedených výše.
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Tattoo Fri Mar 22, 2013 8:48 pm

    Já souhlasím se vším, ale cose týče class, co mohou jen cloth, do toho bych nos neztrkal. Jde tu právě o rovnováhu a zejména na PVE eventech by to dělalo kaši. Já nevím, fakt by mi to vadilo. Stejně tak, je mi proti srsti, když si jiná classa ochočí peta, tohle připadá v úvahu jen pro huntery. A jsou to přesně takové detaily, které to celé ničí. Proto bych doporučoval, tohle opomenout.

    edit: ještě k tomu prvnímu bodu, určitě nejrozumnější cesta je, opravit co nejdříve molo, samotná změna souřadnic spellu, kterej valkýry házej není úplně hardcore, ale proč to neudělat snadněji. Pro příště by ale bylo dobré, najít jiné místo pro destrukci města, než jedna věc (molo), která se teď řeší.
    avatar
    Aaeterna
    Trosečník
    Trosečník


    Počet příspěvků : 5

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Aaeterna Fri Mar 22, 2013 11:12 pm

    Leonardo napsal:BTW, asi jsi mě i špatně pochopil, protože jsem měl na mysli skillovou dovednost leather - aby je mág mohl navlíct.

    Ach, ano. Skutečně ano. Smile

    Zara napsal:Ono se to vážně nezdá, ale mág v lehké zbroji je opravdu dost OP záležitost. A to i na úrovni emotů, tedy čistě RP, kde to svádí k emotům typu /e moje kožená zbroj to ale vydrží, takže kouzlím dál.

    Jistě, chápu. Děkuji za osvětlení, pokud mě někdy přepadne náhlá potřeba míti mága a na něm něco koženého, raději si zažádám o unikát - převod na cloth či co...

    Amaroth
    Amaroth
    Vývojář
    Vývojář


    Postava : Amaroth
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 266
    Věk : 31

    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Amaroth Sat Mar 23, 2013 9:37 am

    Já to ještě trochu rozseknu v jednom směru. Byl zmíněný PvE balanc apod., kvůli tomu skutečně nechceme nasazovat clothákům zbroje. Nevidím ale důvod, proč nevést určité věci jako cloth, i když jsou z kůže, koneckonců, kdo si někdy trochu procházel prakticky všechny WotLK či TBC róby musí uznat, že to opravdu není jen ze tkaniny. Tam se kůže intenzivně kombinuje s tvrdými materiály a róby zase s kůží. Už jen proto by nemusel být až takový problém klasifikovat jako cloth něco, co sice je z kůže, ale nelze označit za zbroj.

    Jedna věc jsou obyčejné kožešinové rukavice a druhá věc jsou rukavice oplátované tvrzenou kůží, která ještě ke všemu jen obaluje kovové lamely. Obojí je ve WoW až nepříjemně často jako "prostě leather", ale tomu prvnímu by se stejně dobře dal dát cloth, zatímco tomu druhému stejně dobře mail. Každopádně tohle je spíše věc žádání o unikátky nebo hledání návrhu konkrétních itemů, které jsou jako leather, ale nositele těžko ochrání lépe než spousty itemů označovaných jako cloth. Jen dodám, že co je cloth, bude mít také clothové úrovně armoru, opět bych se vrátil k tématu PvE balancu.

    Pořád jsme ve hře, ne v RL, a vyloženě ji znásilňovat jen proto, aby dle našich skromných neodborných posudků byla rádoby realističtější je poněkud krátkozraké.

    Sponsored content


    Questy staré, questy zvláštní a tak dále Empty Re: Questy staré, questy zvláštní a tak dále

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 10:00 am