Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.rp-mythia.cz/


+14
zinlok
Yerg
Gwyn
Kshatriya
dmd074
Caswalon
Zara
DucoX
psychous
Thrax
Leonardo
Fallen
Tattoo
Dante
18 posters

    Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Sun Dec 09, 2012 10:53 am

    asi jste to samé co já zaregistrovali taky že ? rapidně od začátku serveru ubyli hráči a může za to spousta věcí a ne radši nebudu zvěřejňovat své konspirační teorie které jsou stejnak hodně pravdivé a rovnou půjdu k věci co by to mohlo napravit

    Traineři
    ano ano jedna z věcí co se dá taky docela často vídat... na začátku serveru byli normálně dostupní traineři ale potom co se tu pár nejmenovaných GMs vyřádilo tak ti dostupní ubyli a jsou tu akorát v hordském táboře nebo v táboře barbarů (mluvím konkrétně třeba o warech) a ne tohle se opravdu vyRPit nedá

    Zkušenosti
    toho si snad všiml každý... od začátku serveru co opět nejmenovaná GMs řádila tu ubyly možnosti vydělat si ZK a když tak na onen zdroj musíte skládat raid a z vlastní zkušenosti vím že se vám na to každý vysere tím chci říct že sám si tu člověk nesežene ZK na spelly i kdyby se posral a hlavně tu chybí daily i s touhle možností

    co navrhuju ? prostě dotyčným NPC hodit jiný morph a jméno a kdyžtak je sem vrátit zpět a to samé platí o objektech na tyto questy - také už k nedostání a nééébo udělat nové ale to je ten nejotravnější způsob

    Podpora GMs
    ta je tu tak chabá od začátku serveru až se mi chce z toho brečet jako čest vyjímkám to jo ale s tímhle by se mohlo zatraceně už něco udělat

    když si tu chce člověk cokoli vyRPit je téměř zázrak GM splašit a nehledě na to mluvím i o jejich ochotě která začíná smrdět jedním serverem o kterém radši nechci mluvit - mohl bych dodat i jiné důvody ale zase jsem konspirační blázen a nechci to rozmazávat když už se s tím nic nedá dělat a dodám ještě že NE STčko vše nevyřeší opravdu ne

    jako je mi jasné že mají svou práci a život ale zas by jich mohlo býti více co by nám zpříjemňovali hraní a mohli by se střídat

    Nemožné je opět nemožné
    ano tahle možnost tu byla než se sem přidal Mirkwood (zas budu označen za konspiračního blázna a kdoví co ale mě je to už po tom všem srdečně někde mezi hýžděmi) co dorazil Mirkwood tak se tu opět stala ona věc - člověk nemůže pomalu zase nic jen AFKovat v hospodě nebo někde u dveří a ano je v tom zahrnutá i ta GM podpora ale hráči by měli dosáhnout i třeba pozic na kterých jsou GMs (jako velitelé atd a tím nemyslím jen STčka) že je to debilní nápad ? vím ale dotyčný taky dostane od ostatních patřičně na hubu no ne ?

    Eventy
    připisuju další možnost - žádné téměř nejsou a když tak na pár minut a nechci slyšet ať si vymyslíme vlastní... ne každej je syn Andersena a nemá takovou fantazii neco vymýšlet a sepisovat

    nejspíš sem budu přidávat další možnosti až si zas na něco vzpomenu díky za váš čas



    Naposledy upravil Barricade dne Sun Dec 09, 2012 12:52 pm, celkově upraveno 1 krát
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Tattoo Sun Dec 09, 2012 11:00 am

    Jediná věc co mě mrzela na začátku, to bylo že Lodar po týdnu od začátku spuštění nosil plátovku. Lidi dostali epiq příliš rychle a co jsem postřehl, většině na RP serverech právě o EQ jde. Nikdo nechc být nahej, ale obalen tunou plechu??

    Zas kritizuju, to jsem celý já. Jenom jsem chtěl ukázat, přesně na věc, která podle mě hráče odradila. Hráči mají co chtěli, dostali to, ale co teď RPit?

    Mythia na tom teď není zas tak katastrofálně, myslím že by to šlo hodit do kupy Smile


    //edit: Lodar byl jen příklad


    Naposledy upravil Tattoo dne Sun Dec 09, 2012 11:55 am, celkově upraveno 1 krát
    Fallen
    Fallen
    Místní
    Místní


    Postava : Drakan S'wen
    Povolání : Žoldák
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 37

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Fallen Sun Dec 09, 2012 11:12 am

    A já souhlasím s Barrikádou.
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Sun Dec 09, 2012 11:42 am

    Lodara nechejme spát je vybanovanej a tak to nejspíš i zůstane teď ale řešme tenhle problém
    Leonardo
    Leonardo
    Místní
    Místní


    Postava : Leonardo
    Povolání : Breaking the Law !
    Počet příspěvků : 42

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Leonardo Sun Dec 09, 2012 12:00 pm

    Ty zkušenosti; stačí si všimnout, že tu prostě nejsou nové questy a je tu málo daily. Já bych zase navrhoval více Questů, tak 2-3 nový Daily v Rudostřeší a nějáké zajímavé Chain questy.
    Barri s tím posledním bych nesouhlasil. To, jestli si najdeš RP, nebo ne je čistě na tobě a k RP přeci nepotřebuješ mít frakci a ani nemusíš být velitel, navíc svěřit někomu frakci je taky dost riskantní, protože ti do týdne může tu frakci vymlátit včetně npc, když má někdo Guild Mastera tak může udělat pořádný bordel a podle mě Důstojnické pozice jsou vždy otevřené a to podle mě stačí.
    Jinak k ostatním bodům se nebudu vyjadřovat.

    BTW; Styl psaní jsi si mohl odpustit.
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Thrax Sun Dec 09, 2012 12:23 pm

    Nooooo, já bych měl takové dodatky k tomuhle.

    Jedna z věcí, které vedou u ubytku hráčů rozhodně není nedostatek trainerů. Jo, sice potřebuje člověk pár spellů na PVE/RP eventy, ale rozhodně to nevede k ubytku. Rp server je Rp server...

    Zkušenosti... sice je to diskutabilní věc, ale pokud che člověk zkušenosti tak má chodit na eventy nebo prostě si odchytit Gm a říct si o ně. Přecejen... všechno je zkušenost. Třeba já bych dal všem co se mnou za poslední dobu Rpili zkušenosti za ''Mluvení s dračicí.''

    Podpora Gm... GM nejsou pejsci co přiskočí, když písknete. Jsou to také lidé makající na serveru a když mají volný čas tak pomohou. Přecejen jsou to také lidé a i oni si zaslouží čas na sebe a svoje RP nebo reálný život. Když tu někdo je, pomůže... takovým příkladem jsou třeba Tori, Horf a pro mě i Zara, Yerg, Siv... Smile

    Další věc je Mirkwood... sakra nechte ho už na pokoji. JE tady a musíte se s tím holt srovnat. Nedávejte furt za vinu týmu jednoho jedinýho serveru. Nebýt jich tak už server je dávno v ...... AFKovalo se i před tím a není to chyba týmu, ale jedince. Když máte s kým Rpit, tak se jde rpit, když ne tak smůla prostě... hurá do reality!

    P.S: Tohle je čistě můj názor. Ubytek může být za cokoli. V případě Realita vs Hra vítězí jasně a vždycky realita. Každý nemá čas holt sedět u wowka. A taky... když prostě odejde kamarád, tak i jeho kamarád jde. To je prostě tak a bude to tak.

    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Sun Dec 09, 2012 12:48 pm

    Leonardo napsal:BTW; Styl psaní jsi si mohl odpustit.

    a co bys rád ? barevně zvýraznit řádkování a podobné srance ?
    Thrax napsal:...

    sepsal sem to tak aby se to nedalo vícemeně vyvracet jenže takhle mluví jeden člověk z "milionu" co má prostě kurevské štěstí a kdo RPí třeba badasse kde se bez GMka prostě neobejdeš tak je na tom zatraceně bídně to mi věř

    a jak už sem říkal STčka nevynahradí všchny funkce GMs

    další věc je že ano GM nepřiskočí jak pejsek páč má práci ale to je tim že jich je prostě málo a ta práce se nedělí Rolling Eyes daj se nabrat další a když bude víc GMs tak ta podpora tu bude rozhodně větší (a že jich tu ze začátku bylo zatraceně hodně)

    "Spelly k RP nepotřebuješ" sice až tak extra ne ale uvažuj v měřítku hráče probůh co hraje člověka a ne uniq char... byl si někdy na PvE eventě kterej bejvá opravdu ale opravdu nářez a že jich posledních dobou je nebo spíš bylo více než dost ? určitě byl a tam sem zkoušel RPit ale bylo to celé ignorované a jak se máš třeba bránit NPC co tě napadne po cestě ? nechat se zabít ? asi ne hele
    psychous
    psychous
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Avelinia
    Povolání : Ohnivý/RUnový mág
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 159
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  psychous Sun Dec 09, 2012 1:37 pm

    bol som na PVE evente s kuzla som použival RP, nie tie naučené. výsledok? prežil som normálne. len tebe barri asi chyba fantazia...
    stačí sa zamyslieť a hned je čo rpiť a podobne. eventy si možu robiť aj hrači, a nepotrebuju k tomu GM.
    A fakt pochybujem že GM vyhnali ludi z hospody Very Happy
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Sun Dec 09, 2012 1:38 pm

    je vidět že si to nečetl celý ale budiž pirat

    a radši uvítám další návrh nebo něco čim by se to dalo zlepšit a ne hemzy kolem a pomlouvaní mé osoby
    psychous
    psychous
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Avelinia
    Povolání : Ohnivý/RUnový mág
    Rasa : Vznešený Elf
    Počet příspěvků : 159
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  psychous Sun Dec 09, 2012 2:21 pm

    nie nečital. už mám dosť ľudí čo sa večne len sťažujú na niečo. cez forum toho veľa nespravíte, čo tak sa začať snaziť v hre?
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Sun Dec 09, 2012 5:01 pm

    takže mám v RP k borci přijít a říct mu "Čus ty vole musíme sem dostat hráče !" nebo "dem opravovat questy a hledat NPC ?" ? asi ne co

    jiné problémy jsem ve hře zkusil řešit a je ze mě odstrašující příklad pro každýho kdo to zkusí tak to holt řešim na fóru kde snad nic nezkazim

    a po sto poadesáté ! HRÁČ - NIC - NEZMĚNÍ - A - NEMÁ - NA - NIC - TÉMĚŘ - VLIV ještě něco nebo ti to mám vyhláskovat ? nehledě na to že tenhle topic je spíše pro zamyšlení a podání návrhu a je mi jasný že se na to zase každej vykašle jako tomu bylo doteď ale tak co... líná huba holý neštěstí
    avatar
    DucoX
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Krtko Trtko
    Povolání : Ježojed
    Počet příspěvků : 84

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  DucoX Sun Dec 09, 2012 6:28 pm

    Môžem len súhlasiť. Ja som prestal tiež nejak hrať (fórko sledujem ale hru som tento týžden spustil možno raz a aj to možno na dve hodinky) a prečo ? Okrem dôvodu "lebo ma to prestalo baviť" neviem iný nájsť. Teraz netuším či ma prestalo baviť wow rp alebo proste ma server omrzel. Čo mi však chýba v hre je sloboda. Teraz nechcem nikoho uraziť ani nijak ohovárať ale boli týždne kedy som bol v cirkvi online ja a Arrelas (vravím v minulosti teraz sa to zlepšilo). Proste GMko si obsadilo najvyššiu funkciu a ani za boha, ani na výslovné prosenie sa tam neukázalo. Kedysi Cirkev viedol Lodar ( Very Happy ) a netuším či tá guilda bola vytvorená hráčom(Lodarom) alebo GM dali práva hráčovi spravovať guildu. V každom prípade som nevidel dôvod prečo niekedy dokážu dať GM hráčovi práva (aj keď mnohý vedeli kto je Lodar) a inokedy sa tam dovalia ako najväčší páni, obsadia pozíciu a nestarajú sa.

    Tie zárobky skúsenosti som nejak extra nepostrehol pretože mi nechýbali ale má pravdu. Ja som si to nevšímal pretože Gertim do pve moc neide a spelly nepotrebuje. Ale čo spravia tí ktorý si vytvoria nový char ? V jednom prípade hovoríte že treba volať GM ktorý vám radi pomôžu, obetujú čas a po pár riadkoch napíšete že GMka sú ludia ktorý sa starajú o server takže nemajú na nás hráčov čas. Nevidím dôvod prečo sa (bolo by to jednoduchšie ako stále vypisovať "Je tu nejaké GM?") nemohlo vytvoriť pár daily Q ktoré by pridávalo zopár skúsenosti.

    To že tréneri miznú som si tiež nevšimol ale mne príde zábavné že človek (povedzme že holy hunter) sa musí trepať cez celú mapu pričom ho hráči tri krát zastavia že čo tu chce, tu nemá čo robiť a musí vysvetlovať prečo tam ide, a nakoniec príde k trénerovi a bez akéhokolvek RP si kúpi knihu kúziel a uteká naspäť. Preto mám radšej učenie sa spellov cez Q + zaplatenie. Príklad: tréner mi zadá ošúpať vrece zemákov. Ja ich ošúpem + zaplatím za kurz šúpania a naučím sa nový spell.

    A ja som zase zástancom aby ludia nedostávali na eventoch absolútne nič. Ja som len tak zo srandy sa nechal invnúť do party už PO evente. Asi po troch minútach čo som stál s nimi v parte pri ohníku som dostal rp bod "za pekné RP na evente". A niekedy, keď som sám uchvátený svojím RP ako skvelo hrám holy huntera, ako liečím vystrelením šípu do krku nedostanem nič. A že hráči prestanú chodiť na eventy ? Tak nastúpy Deusn-ovská stratégia. Či server bude prežívať alebo sa to radšej celé prerobí je povedal by som hlavne na GM. Ja som prestal hrať z dôvodu že tam nebolo nič robiť. Tento stav celkom rád prirovnám ku nostalgii. Celkovo sa tam nič nerobí a hrajú tam hráči ktorým je už lúto toho všetkého, pekne odRPeného sa vzdať.

    Takže chce to zmenu úplne základných vecí ako sú Q, stačia mini-eventy ktoré zblížia postavy (hon na čarodejnicu môže spriateliť krála aj hajzelpucera), väčšia sloboda a hlavne niekoho kto nič nezmôže a ludia na neho môžu nadávať - pozrite sa kolko ludí tu bolo keď tu bol Lodar Very Happy
    Zara
    Zara
    Vývojář
    Vývojář


    Počet příspěvků : 442
    Věk : 33

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Zara Mon Dec 10, 2012 1:52 am

    No tak se Vám taky vyjádřím. Smile

    Předně díky za postřehy, nápady... Vždy je lepší podat návrh, než konspirační teorii a jsem ráda, že se Barri poučil. Smile

    A teď druhý pohled na věci:

    - Traineři. O těch řeknu naprosto upřímně, že nic nevím. Možné to je, možná jsou jen přemístění. Ty NPC jsem nikdy nedělala a nikdy jsem neměla důvod ani potřebu je řešit... takže k tomu bohužel nic neřeknu.

    - Zkušenosti. Zkušenosti dáváme za Qsty i za RP. Krom toho v současné době Yerg dělá na nových questech, takže toto se již řeší (možná jste si všimli chain questu v hospodě atp).
    Co bych ale nerada, je, aby bylo opět možné získat cca 100 zk za týden, jak tomu bylo na začátku. Chápu, že nechcete hrát drbany, ale uvědomte si, že nemůže být každý arcimág, nemůže být každý mistr boje atd. Zkrátka ty postavy tu začínají všechny na cca stejné nebo nižší úrovni a tudíž je nutné stáří postavy k tomu, aby měla spelly a mohla se předvádět na RPPVE eventech.

    - Podpora. Drtivou většinu toho, co potřebujete, zastanou ST/RPGM, kterých je ve hře většinou dostatek. Vyloženě GM podporu potřebujete jednou za čas a vesměs jde o věci, které není třeba řešit "teď a tady".
    Krom toho, když budu mluvit za sebe, mám za cca měsíc první zkoušky na VŠ a řeknu to naprosto otevřeně... Škola je pro mě přednější, takže Mythii strkám na žebříčku hodnot momentálně do pozadí. Když připočítám Vánoce, Silvestr... zas tolik času se učit na zkoušky nemám a vážně budu radši ležet v knížkách, než RPit NPC. Je to možná až hnusně upřímné, je to snad i neprofesionální, ale je to realita.

    - Nemožné je opět nemožné. No... můžeš mi říct příklad jedné frakce/guildy, kterou by kdy hráč pozvedl?
    Hráči měli:
    Háj - Dokud se ho neujal Eledian (který poskočil na RPGM), byla to mrtvá guilda. Prakticky jediné "eventy" do té doby spočívaly v lesbení několika nejmenovaných nelfek.
    Horda - S odchodem Strikera a předání žezla hráčům prakticky vymřela a je mrtvá dodnes.
    Rudostřeší - Město se z vlády hráče nevzpamatovalo dodnes.
    Ozbrojené složky - To samé, co město.
    Kul Tiras - Dokud měl rozhodující slovo Glac, jakožto GM, bylo to OK. Ve chvíli, kdy byla předána guilda čistě hráči, byla rozpuštěna. Přesto musím uznat, že Ard se zde držel svědomitě zuby nehty a věřím, že by tuto guildu dokázal ještě nějakou dobu vést.
    Sha'or - Pamatujete si je vůbec? Guilda draenei. V režii hráče - dodnes mrtvá guilda.
    Několikery žoldáky - Vždy v rukou hráčů, životnost měli vždy jen pár dní.
    Církev - Guilda založená hráčem. Prakticky od začátku mrtvá.
    G.I.T.7 - Od začátku v rukou Woobena. Dříve hráč, dnes RPGM. Nevšimla jsem si, že by ta guilda byla někdy významná.
    ... možná jsem ještě na něco zapoměla, ale to by se statistikou moc nezamíchalo.

    Zkušenosti s tím, jak to vypadá, když dáme hráče do čela guildy/frakce máme dostatečné na to, abychom věděli, že hráč v čele je utopie. Na tohle téma si pokecej s Dawenearem, který vedl z pozice hráče Rudostřeší. Dnes je RPGM a na tohle období vzpomíná s hrůzou. A popravdě nevidím rozdíl mezi GM v čele, nebo - jak rádi říkáte - rozumným hráčem, kterého si stejně vyberou a dosadí GM, aby vybrali opravdu rozumného. Wink

    Čili - pokud si dostatečně věříš na to, že dokážeš být plnohodnotný vůdce frakce, mileráda ti nějakou z těch "padlých" dám a můžeš se předvést, jak bys to dokázal povznést. Ale osobně nevěřím tomu, že hráč se dokáže starat o guildu tak kvalitně a efektivně, jako RPGM/GM.
    Vím, že spousta hráčů po tom prahne, ale zkušenosti s těmito experimenty jasně mluví proti tomuto a popravdě to poslední, co bych chtěla vidět, je zkoušet jednoho hráče za druhým a čekat, který z nich že to dokáže povznést město do výšin.
    S tímhle mimochodem nemají GM z Mirku vůbec nic společného. Přebírání guild a frakcí zpět vzniklo ještě před spojením, kdy jsme začali mikroguildy (běžně guildy s pěti hráči atp) rozpouštět.

    Takže pokud budu mluvit ne populisticky, ale realisticky: Guilda vedená hráčem nikdy nebude fungovat tak dobře a kvalitně, jako guilda vedená RPGM nebo GM.

    A než mi začnete říkat, že Vám to připomíná jiné servery, tak si uvědomte, že ne vše musíme mít o 180° jinak. Pořád je to RP server. Mythia je jedinečná, ale není jedinečná tím (a nechce být), že tu bude absolutní anarchie, hráči budou páni všeho a GM jim budou sloužit a dělat jim cvičené opice. Ano, jsme tu pro Vás a právě proto si nemůžete dělat vše podle svého.
    Vím, že jste všichni přišli na Mythii nadšeni z toho, že tady si budete moct vše dělat tak, jak se Vám zlíbí a nikdy Vám GMT nic nezakáže nebo nezmění, ale tohle je zkrátka utopie a mohlo by to fungovat jen a pouze tehdy, kdyby všichni hráči do jednoho měli soudnost a dokázali sami sobě říct: "To si přehnal/a."

    - Eventy. Přiznávám, že tenhle týden jich moc nebylo. Ale když se podíváš na ten předešlý, bylo tam snad každý den něco. Samozřejmě ne každý den event na půl dne, ale vždy sis mohl vybrat nějakou aktivitu.

    Mimo to RP je o fantazii. A já mám hráče za fantazáky. Vážně nechápu jednu věc: "To vážně potřebujete, abychom vám lajnovali vaši hru?"
    V tomhle si totiž dost protiřečíte (a to nejen ty, Barri, ale možná si toho teď všimneš také). Na jednu stranu po nás chcete, abychom vám nechávali volnost a nelajnovali Vám příběh. Na stranu druhou ale chcete, aby non-stop probíhaly eventy. Jenže co je event? Event je příběh, který má začátek a dva, tři možné konce. Máte možnost volby... ale co je to za volbu, když máte tři možnosti? Tomuhle říkáte ta svoboda?

    Pokud ta svoboda, kterou tak chcete, znamená mít vždy alespoň tři možnosti na výběr, pak s přehledem řeknu, že takovou tady už dávno máte. Pokud je ta vysněná svoboda "RPit si co chcete", pak Vám ty eventy musí překážet, ne?

    Z vlastní zkušenosti můžu říct, že já eventy na RP serverech nesnáším. Když je jednou za čas něco, jako odezva světa (a je fuk, jestli je to útok nemrtvých, přílivová vlna, vyrojení gnollů nebo kdo ví co), tak OK. Ale když RPím, tak vím co chci RPit a jakýkoliv eventy, který mi říkají CO mám RPit, mě osobně třeba vadí. Kdo mě zná z dřívějška, tak ví, že já na eventy téměř nechodila a když, tak jsem se držela v pozadí a jen jsem "šla s davem".

    Takže tady bych ještě prosila trochu upřesnění a odpověď na jednoduchou otázku: "Co teda chcete?" Chcete žít již napsaný příběh = mít deset eventů týdně? Nebo chcete mít volnost = mít týdně dva, tři větší a zbytek si RPit v guildách?

    P.S.: O tom, že Vám nedáváme volnost, mi prosím Vás nepište. Stačí se podívat na postavy jako je Skarra (drak), Temujin (něco mezi bardem, démonem a zmrzlinou), Dafné (dívka prokletá v srnu, která své přeměny stále nedokáže ovládat)... Možností máte víc, než dost a můžete si všimnout, že při Vámi prokázané kvalitě jsme ochotni zajít až do extrémů.

    ●●●

    A k úbytků hráčů obecně... On ten problém není jen na Mythii. On je globální napříč RP komunitou.
    Možná Vás to tak úplně nepřekvapí, ale ano, dělám si průzkumy i jinde. Sleduji čísla online u nás, porovnávám je s ostatními servery, zkoumám to v jednotlivých dnech atd.
    Když my máme online kolem 25ti lidí, na ostatních serverech je to maximálně cca třetina. Kdyby vážně všichni ti, jenž nelogují (tak často, nebo vůbec) přecházeli jinam, zákonitě by se ti hráči museli někde objevovat, že? Jenže tomu tak není. Když projdu jména online na konkurenčních serverech, jsou to vesměs pořád ti samí, skalní pozůstalí. Jsou to lidi, kteří zkrátka nemají důvod ani chuť opouštět své domoviny, protože po těch letech RP už se toho nechtějí vzdát a nechtějí začínat odznova.
    Čili ten problém s úbytkem není jen Mythijský. Ten problém je globální a zda za to může blížící se zkouškové období, strach z konce světa nebo zlevněné mléko v Kauflandu, to už je otázka na nějakého analytika. Z mého laického rozumu jsou úbytky před zkouškovým naprosto přirozeným jevem.
    Ostatně škola obecně sráží počty hráčů. Do posledního dne prázdnin jsme měli cca 90 hráčů (Mythijský rekord je 98, co si vzpomínám). Z kraje září to kleslo asi o třetinu.

    P.P.S.: Podotýkám, že není mou snahou vše hned vyvracet, vnímám to jako diskusi a nabízím Vám druhý pohled na věc z pozice GM. Nesnažím se nikoho atakovat ani dementovat něčí výroky, názory. A to samé bych prosila od Vás. Wink
    avatar
    Caswalon
    Místní
    Místní


    Počet příspěvků : 46

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Caswalon Mon Dec 10, 2012 5:45 am

    ...
    Jen doplním - Mnoho těch, co jsou dneska GM /RPGM /ST jako vůdci frakcí se jimi stali až po tom, když ukázali že něco umí a vyšplhali se v guildovních rancích na vysoký post. Takový Horf který teď (myslím) vede ozbrojené síly bez GM práv nezmůže nic. Potřbuje často hýba s NPC atd.

    2) Jsou frakce které bez GM vedení skončí. Nevěřím že se na Mythyi objevil člověk, který by soudně dokázal vést třeba mágy. Mágové v pohledu hráčů jsou takoví ti OP chlapíci kteří dají každému naprdel. A proč je tedy nevzít a neuzurpovat moc? Nebo prostě nezasáhnout do dění ve světě, nehledě na to že se jich to netýká? Bohužel, i mne to táhlo něco takového organizovat a to podle vlastního úsudku si myslím, že uvažuju trochu dopředu a neagresivně oproto Mythianům.

    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Tattoo Mon Dec 10, 2012 5:46 am

    Postupně se vyjádřím k dalším věcem, jen nemám tolik času.


    Žoldnéři
    Spoiler:


    Abych nezapoměl, chválím a tleskám "zbylým" členům Týmu, že se stále snaží udržet server naživu. Víc takovejch, míň takovejch nemakačů, jako jsem já Very Happy
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Thrax Mon Dec 10, 2012 11:57 am

    Barricade napsal:
    a po sto poadesáté ! HRÁČ - NIC - NEZMĚNÍ - A - NEMÁ - NA - NIC - TÉMĚŘ - VLIV ještě něco nebo ti to mám vyhláskovat ? nehledě na to že tenhle topic je spíše pro zamyšlení a podání návrhu a je mi jasný že se na to zase každej vykašle jako tomu bylo doteď ale tak co... líná huba holý neštěstí

    Náhodou... tohle je diskutabilní věc. Hráč má sakra vliv na všechno. Nemá snad hráč na eventu vliv na jeho průbeh? Nemá snad příběh pokračovat podle hráčů?
    Neměl snad vliv hráře (Gravise) co kuchnul Thomase vliv na příběh? Nebude mít vliv na příběh, když vezme Skarristraszu do vzdchu a vypálím celý město? Ano... ano je odpověď na všechno. Ať už se stane cokoliv, tak vždy má hráč vliv na příběhy, protože eventy a děj bez hráčů není nic. Smile
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  dmd074 Mon Dec 10, 2012 2:33 pm

    Víc spolupráce méně agrese.
    I love you
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Mon Dec 10, 2012 2:45 pm

    ach jej... já se jen snažil a eště dostal k tomu po tlamě Laughing
    Kshatriya
    Kshatriya
    Domorodec
    Domorodec


    Postava : Manuel Calavera
    Povolání : Cestovní agent
    Rasa : Nemrtvý
    Počet příspěvků : 86

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Kshatriya Mon Dec 10, 2012 4:16 pm

    dmd074 napsal:Víc spolupráce méně agrese.
    I love you

    Sex, drogy a rock'n'roll afro
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Mon Dec 10, 2012 5:28 pm

    mimochodem... tím že to RP lidi přestalo bavit si jste opravdu ale opravdu tak jistí ? *poukazuje na jeden již nyní opravdu lehce konkurenční server*

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Clanok_foto_751
    zas šířím konspirační teorie... vím ikdyž se o to nesnažím ale k tomuhle si ještě musím půjčit jeden můj hrozně oblíbený obrázek od Zary

    je to škoda vidět že takhle skvělej server kterej měl budoucnost se odrovnal sám a vyhrává server kde si doslova můžeš vypíchat post GMka pirat
    Tattoo
    Tattoo
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava :
    Počet příspěvků : 533

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Tattoo Mon Dec 10, 2012 5:36 pm

    Hráč nemůže mít vliv na všechno, pokud ano, něco je špatně.
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Thrax Mon Dec 10, 2012 5:39 pm

    Jn, ale server bez hráčů je zase nanic server, nebo není už žádnej server.

    Barri, tohle je jen můj názor, nic víc. I já bych byl rád, kdyby tady bylo více lidí... někdy jich dokonce i více je, ale někdy zase ne. Holt každej neůže být ve hře. Já taky budu o vánocích raději venku nebo doma s rodinou a přáteli než u počítače. Smile
    Dante
    Dante
    Starousedlík
    Starousedlík


    Povolání : Fuck the system
    Počet příspěvků : 150
    Věk : 31

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Dante Mon Dec 10, 2012 5:45 pm

    chceš poslat do PMky to co mám na mysli s popiskama ? Laughing asi mě špatně chápeš
    Thrax
    Thrax
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Skarristrasza/Skarra
    Povolání : Drak
    Počet příspěvků : 225

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Thrax Mon Dec 10, 2012 5:54 pm

    Ale jo, posílej. Smile
    dmd074
    dmd074
    Starousedlík
    Starousedlík


    Postava : Matthew Fargo
    Povolání : Desátý nejneužitečnější člen Společenstva Vidličky Moci a otravný hospodský povaleč
    Rasa : Člověk
    Počet příspěvků : 108
    Věk : 74

    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  dmd074 Mon Dec 10, 2012 6:10 pm

    Konspirační teorie? Very Happy

    Sponsored content


    Možný úbytek hráčů aneb řešení Empty Re: Možný úbytek hráčů aneb řešení

    Příspěvek  Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 11:31 am